Zorluklara Karşı Tepkiniz Nedir?

Hayatın sorunsuz olduğu dönemlerde her insan iyi olma eğilimi gösterir. Fakat bir insanı gerçekten tanımak istiyorsanız onu zorluklarla ve belirsizliklerle mücadele ederken doğru bir şekilde değerlendirme imkanınız olacaktır.

Gerçek hayattaki zorluklara ve belirsizliklere nasıl bir tepki vereceğinizi keşfetmek için aşağıdaki tek soruluk testi uygulayabilirsiniz.

Zorluklara Karşı Tepkiniz Nedir?

Progress:

Bir gün bir mavi kuş aniden camınızdan içeri giriyor ve dışarıya çıkamıyor. Bu yolunu şaşırmış kuşta sizi çeken bir şey var ve onu beslemeye karar veriyorsunuz. Ama ertesi gün kuşun rengi sizi şaşkınlığa düşürerek maviden sarıya dönüşüyor! Bu özel kuş ertesi gün yine renk değiştiriyor. Üçüncü günün sabahında parlak bir kırmızı ve dördüncü gün tamamen siyah oluyor. Beşinci gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

7 Cevaplar Kime:“Zorluklara Karşı Tepkiniz Nedir?”

 1. miracle says:

  Beyaz

  ****************************************

  “İradeli tutumunuz, işlerinizin hep yolunda gitmesini sağlıyor.” E güzelmiş. :)

 2. hikayelerdirgeriyekalan says:

  Merhaba oyumben, anlamlı bir paylaşımdı teşekkürler Smile

  Test Sonucu: İyimser

  ****************************************

  Ben daha çok teşekkür ediyorum. :) İyimser olmak yaşamı daha anlamlı kılıyor olsa gerek.

 3. misafir says:

  Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır:
  Siz baskının anlamını bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum bir fırsat. Napolyon ile kıyaslanabilirsiniz; kendisi demiş ki; “… imkansız: Bu sözcük Fransızca değildir.” Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok incedir.
  hiç de böyle birisi değilimdir. belki de “imkansız” Türkçe bir sözcük olduğundandır Alien

 4. İmkansız vakit alır. :)

 5. kuyunun delisi says:

  Spektrumun tüm renkleri karışsın Big Smile

  ************************************

  Beyaz el salladığında karanlık yok olur. :)

 6. ferro.feveran says:

  Hayat Üretim ve Tüketimdir desek yanlış söylemiş olur muyuz?..bence Tek Yasa budur….Fizik alem de de budur sosyal alemde de budur..100gr carbon ve 100 gr oksijenden çıkan carbondioksit sabittir..oysa Carbon dioksit YANSIZDIR..varlık sebebi insanı zehirlemek değildir…ONA ZEHİR OLARAK ANLAM YÜKLEYENLER BİZLERİZ ..yani yasa böyle işler….ve yasaya uymayan herşey ve herkes diskalifiye edilir…Yasayı inkar etmemek gerek…o yüzden sosyal olgularla köşe çizdiğimiz veya sözelleştirdiğimiz adına da SOYUT ANLAMLAR YÜKLEDİĞİMİZ HER DUYGU VE MANA aslında YİNE MADDENİN YARATTIĞI /DAYATTIĞI DÖNÜŞÜM YANILSAMALARDIR….İnsan Yanılsamalar olmadan HAYATTA KALAMAZDI ŞÜPHESİZ….Çünkü hiçkimse Anlamsız bir çoğalmanın bir parçası olmak istemezdi eğer MANALAR + DUYGULAR+HAZ VE ACI olmasadı…..Hayat Girdi ve Çıktıyla başlar hayat….ve Süresi olan, son kullanma tarihi olan herşey META’dır….ve insan da son kullanma tarihi olduğu için META’dır….İnsan hayatı da diğer META’lar gibi ZAMANDAN NEGATİF OLARAK ETKİLENen bir FONKSİYONUDUR….Zaman ,cari insanların değerini ve gücünü aslında her gün yok ediyor ve yeni ve CARİ SİSTEME uyum sağlamış SOSYAL İNSAN TÜRLERİ yaratıyor….Artık IPHONE kullanmadan,TWİİTER GÖZLEMEDEN,UÇAĞA BİNMEDEN VE KAPİTALİZMİN SOSYAL İLİŞKİ AĞLARI DIŞINDA ÖZ VARLIĞINLA KENDİN KALABİLMEK ÇOK ZORDUR….Biz mi Çağı değiştiriyoruz yoksa çağ mı bizi değiştiriyor bunun ayrımını yapmak imkansız hocam…YANİ KARAR ALICILAR BAZEN BAĞIMLI BAZEN DE BAĞIMSIZ DEĞİŞKENLERdir… FAKAT ORTAYA ÇIKAN BELİRSİZ FONKSİYON(HAYAT) KESİNLİKLE BAĞIMSIZ VE KONTROL EDİLEMEZ….

  **************************************************

  Hoş bir değerlendirme olmuş. :) Okuduğumda aklıma nedense Recursive fonksiyonlar geldi. Yazılım yaparken dikkat edilmesi gereken türden fonksiyonlardır. Recursive fonksiyonları kendini çağıran fonksiyonlar olarak biliriz. Sanırım hayat da öyle. Iterative ve recursive fonksiyonlar dizisi yaşıyoruz. :)

 7. ferro.feveran says:

  sayın komutanım,size bazen alışkanlıkla Abimiz veya hocam diyebiliyorum bu yüzden affınızı diliyorum,fakat hoş sohbet bilgi paylaşım platformunda/ortamında komutanlık olmaz,o yüzden ben size yine sizin de izninizle “ABİMİZ” demeye devam etmek istiyorum…ve diyorum ki ABİMİZ:zaten 10 gramlık aklımız var..Resatucrativesss falan!!!bakın dilimiz dahi dönmüyor telaffuz bile edemiyoruz…. işte en sevmediğim şey de YAZILIM VE MATEMATİĞİN bileşkesi….çok zor….ALGORİTMALARI hazırlamak ve anlamak ikisi de büyük zeka,yetenek ve tecrübe gerektiriyor…o yüzden YAZILIM KONULARINA hiç girmesek abimiz.!!!

  ***************************************************

  Değerli kardeşim bana abi diyebilirsin. Zaten sivilim artık. :)
  Bu arada haklısın biraz teknik bir açıklama yapmışım. Aniden oldu. Geçti şimdi iyiyim. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette