İyi Hissetmek (1980) / David D. BURNS

“Kendinize biraz daha vakit ayırmaya istekliyseniz haleti ruhiyenizi daha iyi idare etmeyi öğrenebilirsiniz. Tıpkı günlük egzersiz programı uygulayan bir sporcunun dayanıklılık ve gücünü artırması gibi.”

“Kendinizi duygusal zindandan çıkartmanın püf noktası nedir? Şudur: Duygularınızı meydana getiren düşüncelerinizdir; dolayısıyla duygularınız düşüncelerinizin doğruluğunu ispatlamaz. Nahoş duygular olumsuz bir şey düşündüğünüzü ve buna inandığınızı gösterir. Duygularınız tıpkı ördek yavrularının annelerini takip etmeleri gibi düşüncelerinizi takip eder.”

“Duygular gerçekler değillerdir; düşüncelerinizi değiştirerek duygularınızı değiştirebilirsiniz.”

David D. BURNS

David Burns

Burns, Amherst Koleji’nde girdi ve Stanford Üniversitesi’nden tıp diplomasını aldı. Psikoloji eğitimini Tıp Merkezi’nin Psikiyatri Yardımcı Şefliğini yaptığı Pennsylvania Üniversitesi’nde aldı. 1975’te Biyolojik Psikiyatri Derneği’nden beyin kimyası üzerine araştırması nedeniyle A. E. Bennett Ödülü’nü aldı.

Harvard Tıp Fakültesi’nde konuk öğretim üyesi ve Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ve Davranış Bilimleri dalında konuk klinik profesörüdür.

İyi Hissetmek dört milyon nüshadan fazla satmıştır. Burns aynı zamanda ilişkiler üzerine Love Is Never Enough, Ten Days to Self-Esteem ve When Panic Attacks kitaplarının yazarıdır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“İyi Hissetmek (1980) / David D. BURNS”

 1. Sinem Nizamoğlu says:

  Kesinlikle ne kadar doğru,hakkında düşündüğümüz her ne ise hissettiğimizde peşi sıra ardından geliyor.Sanırım neye anlam yüklediğimize çok dikkat etmeliyiz.Özellikle de insanlara yüklediklerimize ☺?❤

  ******************************

  Düşüncelerimizin antivürüs programı ile korunmasında fayda olduğunu düşünüyorum. :)

 2. Sinem Nizamoğlu says:

  Etrafımızda;beynimizi düşüncelerimizi algılarımızı hedef alan onlarca ruhsal saldırıyı düşünürsek,antivirüs programı şart gerçekten? hatta çok geç kalınmış bir uygulama ?☺

  *************************************

  Hemen uygulamayı yazıyorum. :)

 3. Sinem Nizamoğlu says:

  Insanlık kurtuldu yaşasın ?‍♀️?‍♀️✌???

  *****************************

  Çok mutluyum. :)

 4. Sinem Nizamoğlu says:

  Ben de ben de ?‍♀️?‍♀️?‍♀️????

  **************************

  Heyoo. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette