Uyum

Uyumlu olma becerisi, başkasının haritasına girebilme ve onun dünyasını anlayabilme yeteneğidir.

Uyumlu olma becerisi, başkalarına bizim haritamıza girme iznini vermek ve zaaflarımızı saklama ihtiyacı duymadan gerçek anlamda anlaşabilme duygusunun hazzını yaşayabilmektir ve bu cesaret gerektirir. Kendin olabilme cesareti ve özgürlüğü…

Her algı kanalı farklı bir dil gibidir. Öncelikli kanalları farklı olan kişilerin anlaşmaya çalışması, farklı dil konuşan ve birbirlerinin dilini bilmeyen insanlara benzer. Bu nedenle kendi algı dilimizi bilmenin yanı sıra diğer dillerin kullanımını görsel, sözsel ve davranışsal boyutta bilmek de başarı ve uyum için çok önemlidir.

****************************************************

Yörüngeye girebilmek için yörüngesine gireceğimiz şeyle uyum içinde olmalıyız.

Konumuzla hiç bir alakası yok fakat bir kapsüle binip uzaya çıkmak ve dünyanın yörüngesine girip oradan manzarayı seyretmek istiyorum.

Kollarım iki yana açık olmalı. Gözlerim mümkün olduğunca pörtlemeli ve bünyem olabildiğince kıpırtısız dönüp durmalıyım.

Bir yandan da gülmeli hafif hafif inlemeli.. ehi…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

2 Cevaplar Kime:“Uyum”

  1. ben kimseyi anlamak istemiyorum artık. kimse de beni anlamasın lütfen.

  2. Anlamak istemediğin zaman anlaşılmak da zor olur zaten.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette