Mutlak Gücün Yolu / Gary ZUKAV

* Sosyal, ekonomik ve politik bütün kurumlarımız, gücü dışarıda görme anlayışımızı yansıtırlar. Tepedekiler, en büyük güce sahipmiş gibi görünürler. Alttakiler de, en az güce sahip ve bu nedenle en değersiz en çok incinebilir olanlarmış gibi görünürler. Bu algıdan hareketle, general erden daha değerlidir. Tanrısal olan ibadet eden kişiden daha değerlidir. Kişileri daha az ya da daha çok değerli görme, gücü dışsal bir şey olarak algılamaktan kaynaklanır. Dışsal gücü elde etmeye yönelik rekabet, tüm şiddet hareketlerinin kalbini oluşturur. Gücü dışsal bir şey olarak algılama, ruhu parçalar.

* İçimizin derinliklerindeki anlayış, bizi başka tür bir güce götürür. Yaşamı göründüğü her formuyla seven bir güce, karşılaştığı hiçbir şeyi yargılamayan bir güce, dünyadaki en küçük ayrıntıların anlamlılığını ve amacını fark eden bir güce… Bu güç hakiki güçtür. Mutlak güçle donanmış biri öyle güçlü, öyle yeteneklidir ki başkasına karşı güç kullanma fikri onun anlayışı dışındadır.

* Ruhumuz, ölümsüz olan parçanızdır. Herkesin bir ruhu vardır, ama beş duyunun algısıyla sınırlanmış bir kişilik, ruhunun farkında değildir, ve bu yüzden, ruhunun onun üzerindeki etkilerini tanımayız. Bir kişilik çok duyulu hale geldikçe, sezgileri, ön sezgileri ve hisleri onun için önemli olmaya başlar. Beş duyusunun sağlayabildiği bilgilerle nedenini açıklayamadığı halde, kendisiyle, diğer insanlarla ilgili ve içinde bulunduğu durumla ilgili şeyleri sezer. Niyetleri fark etmeye ve karşı kaşıya kaldığı eylem ve sözlerden daha fazla, bunların ardındaki niyetlere tepki göstermeye başlar. Örneğin haşin ve öfkeli bir davranışın ardındaki sıcak bir kalbi ya da parlak ve hoşa gidici sözlerin ardındaki soğuk bir kalbi fark eder.

* Bir kişilik tamamen ruhunun enerjisine hizmet eder hale geldiğinde, o kişilik mutlak güçle donanmış olur. İçinde bulunduğumuz tekamül sürecinin hedefi ve varoluşumuzun nedeni budur.

* İş, siyaset, eğitim, cinsellik, çocuk yetiştirmek ve kişisel etkileşimler… Eğer bütün bunlar saygı içermiyorlarsa, hep aynı sonucu, “insanın insanı kullanması” sonucunu doğururlar.

* Kendinizi her gün duygusal etkilerden temizlememiz gerekir. Nasıl fiziksel bedenlerinizden artık maddeleri ve toksinleri atıyorsanız, çözümlenmemiş duygusal sorunlarınızı çözümleyerek, yatağa öfkeyle gitmeyerek, kendinizi duygularınızla kirlenmiş hissetmeyerek, duygusal enerji akımlarını önemsemeyi ve kullanmayı öğrenerek, duygusal artıklarınızdan ve toksinlerinizden de kurtulmalısınız.

* Bir bağımlılıktan kurtulmak için çalışmaya başlamanın koşulu, önce o bağımlılığı kabul etmektir.

* Beden, ruhun aletidir. Eğer piyanist hastaysa, piyanosunu onarmak onun iyileşmesini sağlayabilir mi?

* Acı, kendi başına sadece acıdır, ama acının değerli bir amaca hizmet ettiği yolundaki bir anlayışla birleşen bir acı deneyimi ıstıraptır. Istırap anlamlıdır. Istıraba dayanılabilir, çünkü çaba göstermeye değecek bir nedeni vardır. Ruhunuzun tekamülünden başka, acı çekmeye daha çok değebilecek şey ne olabilir ki?

* Her kişilik, frekansı ya da güçsüz yönleri kendisininkine benzeyen bilinçlere sahip kişilikleri kendisine çeker. Bu, çekim yasasıdır. Sevginin sevgiyi çektiği gibi, olumsuzlukta olumsuzluğu çeker.

* Güç ruhun niyetleriyle oluşan bir enerjidir.

* Zararsız olmak, bir varlığa zarar vermeye ihtiyaç duymayacak kadar güçlü olmak anlamına gelir.

* Bağışlama, geçmiş bir deneyimin yükünü taşımamak anlamına gelir. Bağışlamamayı seçtiğinizde, bağışlamadığınız deneyim size yapışıp kalır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

5 Cevaplar Kime:“Mutlak Gücün Yolu / Gary ZUKAV”

 1. absolut says:

  teşekkür ederim.

  ********************

  Rica ederim…

 2. * Beden, ruhun aletidir. Eğer piyanist hastaysa, piyanosunu onarmak onun iyileşmesini sağlayabilir mi?
  buna bayıldım!

 3. Bakış açımızı değiştirdiğimizde kavramlara yüklediğimiz anlamlar da değişir.

 4. mutadis mutandis says:

  Smile

  *******

  :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette