Zeitgeist / Böl ve Yönet…

Uyanma Zamanı!..

Lütfen Uyumadan Önce Seyretmeyiniz…

Get the Flash Player to see this content.
Video görüntüsü açılmıyorsa http://www.dailymotion.com/video/x9mek3_bol-ve-yonet-silinmeden-izleyiniz-l_news linkine tıklayınız.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Zeitgeist / Böl ve Yönet…”

 1. Handan says:

  Video açılmadığı için bir şey göremedim .Bu yüzden yorumda yapamayacağım.İlerleyen zamanda belki tekrar denerim.

  ****************************

  Video boyutu büyük.
  Biraz beklemek gerekebiliyor.
  Ekranı tazelemek işe yarayabilir. F5 tuşuna basmak hoş olur.

 2. Handan says:

  Nihayet izleyebildim ve izlediğim görüntüleri az çok bilmeme,tahmin etmeme rağmen insanlığımdan iğrendim.Midem bulandı.Neyin üstünlüğü,neyin savaşı yapılıyor anlamakta güçlük çekiyorum.Aslında söylenecek çok şey var ama kim bilir belki birileride bize çip takmıştır burada bitireyim en iyisi.

  ************************

  Organik flashbellek olduk.
  Ne isterlerse onu yüklüyorlar…

 3. Anjelika7 says:

  :marah

  ***********************

  :bingung:

 4. öte yandan ”çocuklarınızı tv ye göre yetiştireceksiniz” cümlesi çok içime oturdu.son zamanlarda bende bu tespiti fazlaca yapıyordum.
  çocuk yetiştirme konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olan bir öğretmen olarak yapılması yada yapılmaması gereken bir şeyi anlatmak için kendi fikirlerimi
  ”geçen gün tvde bir uzman söyledi doğrusu….imiş”
  diyerek anlatıyorum yoksa fikirlerimi değil uygulamak,dinlemiyorlar bile :(((
  sohbetler sadece tv de ki herhangi bir program üstüne kurulu…:(((
  hiç izlemiyoruz diyenler bile nerde ne var çooook iyi biliyorlar.

  ***********************************

  TV’ler toplu hipnoz makineleri. Onlardan uzak durmayı bilmeli.
  Ben sadece akşam yemeği yerken haberlere bakıyorum.
  Daha az yememi sağlıyor. ehi.
  Bi kere de çok merak edip Kurtlar Vadisi’ni izlemeye çabalamıştım.
  Kafayı yicektim oracıkta.
  Adamlar sahnede öylece duruyor, tripler uçuşuyor sonra da alakasız cümleler dökülüyor insanların dudaklarından.
  Tabi konuşma olmadığı anlarda bol bol adam dövülüp öldürülüyor.
  Sanki Kemalettin TUĞCU konuşuyor bir karede, sonra ona Nietzsche konudan bağamsız bir cevap veriyor.
  Aslında çok eğlenceli bi şey ehi.
  Dengeyi bozmak için harika bir yöntem.
  Ama zaten denge noktasını arayan biri olarak gereksiz buluyorum TV’yi.

  Bi de aşağıdaki yazıyı akıtıyorum:

  Televizyon ve yazılı medya insanları hipnoz ediyor

  Televizyon ve yazılı medyanın başlı başına bir hipnoz etme aracı olduğunu savunan OMNİ Başkanı Dr.Bülent URAN; “Reklamların hepsi en ince hipnoz etme tekniklerine göre hazırlanır. Toplumun büyük kemsi insanın bilincinin ne olduğunu bilmez. Özgür bilincini nasıl kullanacağını bilmez. Çünkü onu hiç tanımamıştır. Kendisine yutturulan yanlış bilgileri kendi bilinci zanneder. Bu bilgilerin en doğru olduğunu zanneder. Hatta körü körüne savunur. Özgür bilinç sorgulamaktır. Özgür bilinç her türlü manipüle etme tekniklerini savuşturacak güce sahiptir. Ama insanlar bu güçlerinin farkında değildir. Otoriteye otomatik itaate alışmış bir zihin özgür bilincin eyleme geçmesini istemez. Kişi kazara özgür bilincini kullanmaya başladığı anda hemen içine bir sıkıntı doğurtur. Başka düşüncelere zihni kaydırtır. Her özgür düşünmeye başladığında sıkıntı hisseden kişi düşüncelerinin yanlış olduğu kanısına kapılır ve eski yerleşik kalıplarına geri döner” dedi.

  Türk insanı kolay hipnoz oluyor

  Türk insanının kolay hipnoz olmasından dolayı kolayca ayakta uyutulduğunu savunan OMNİ Başkanı Dr.Bülent URAN; “Türk insanı sporla uyutulur, dinle uyutulur, politikayla uyutulur, korkuyla uyutulur. Hipnozla uykudan uyanması önlenir. Halbuki hipnoz insanları ayaküstü uyutmanın tam tersi amaçlar için kullanılabilir. İnsanın sağlığı ve mutluluğu için kullanılabilir. Hipnozla bir çok iyileşmez sanılan hastalığı sadece zihnin gücünü kullanarak iyileştirmek mümkündür. Hipnoz insan zihnini kullanmanın ve belli bir amaca yöneltmenin en kolay aracıdır” dedi.

 5. Çok umut kırıcı… Daha önce bir başka blogda da izlemiştim. Sizinkini ikinci gelişimde açabildim. Ve tekrar sonuna dek izledim.

  Her şey kotarılmış, uygulanıyor. Kimbilir bizim yöneticilerimizle hangi anlaşmaları imzaladılar? Büyükelçileri bile dışarı kovduklarına tanık olmadık mı?

  Bir şey yapmalı, ama ne?

  *****************************

  Bi şey yapcam ben. ( Sağa sola bakınır, bilinçliymiş gibi davranır, taş arar… )

  “Öyle dalmış ki yüzyıllar süren uykusuna/ Uyandırmazsan uyanacak değil” demiş büyük usta F.Hüsnü Dağlarca…

  Uyandırmaya devam o zaman.

 6. sonuç ?
  karamsarım sanki…
  ama ben güzel bir hafta olsun demek için gelmiştim :) :rose:

  ******************************

  Ne haftası? Güzel bir yıl olsun. oh.

 7. misafir says:

  tüm bunlar yaşamımızın bir parçası, yaşıyor olmamızın bedeli olabilir. kalbinle bir delikle, beyninde bir ur ile yaşamak gibi belki de.

 8. Ya da Araf’ta yaşamak gibi.

 9. Videoyu cok begendim keske herkes izleyebilse ve herkes dis guclerin icimize girmeden bizi yönettigini görse.ama biz ne yapabiliriz ki bizi yönetenler olduğu sürece ben çipli kimlik istemiyorum desen elimizde kalmadi haftaya geleck mi diyeckler :D saka bir yanada gercekten eğer adamlarin böyle hedefleri varsa gerçekleştirmek icin ellerinden geleni yapacaklar ..Ama biz sadece seyredeciz…

 10. Bilince ve idrake ulaştığında seyirci kalmak çok zordur. Bakış açımızı sonsuzluğa doğru uzatmalıyız. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette