Korku

Zincirler sadece zihnimizdedirler. Tüm kaygı ve korkularımız düşünme şeklimizden kaynaklanır. Düşünce şeklimiz ise davranışlarımızı şekillendiren güçtür. Bizi korkutan şey; korktuğumuzu sandığımız şeyden ziyade,  korkmayı öğrendiğimiz şeydir.

Neden mi? Çünkü dünyaya yeni gelmiş bir bebeğin sadece içgüdüsel iki korkusu vardır: Düşme korkusu ve yüksek seslere karşı duyulan korku. Bu korkular da insan neslinin devamı için kollektif bilincin bize mirasıdır. Geri kalan diğer tüm korkular öğrenilmiştir.

Ne yazık ki bu coğrafya da en iyi öğretilen şey ise korku. Yazık. Çok yazık…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

8 Cevaplar Kime:“Korku”

 1. bencede yazık !!

 2. Hmm. Hatta yazık ötesi. Öğk.

 3. imagine says:

  yeniden başlamaya korkuyorum

 4. En başa gelmeyi başarabiliren hiçbir korkun kalmayacaktır. Beynini boşalt ve yeniden başla. Dene bak çok zevkli.

 5. misafir says:

  korkularımdan yavaş yavaş arınıyorum… ve bundan korkuyorum çünkü korkunun ötesinde ne olduğunu bilmiyorum Thinking

 6. Ben biliyorum: Huzur var. :)

 7. misafir says:

  sahi herkes huzuru mu buluyormuş orada? ya benim payıma başka bir şey düşerse?

 8. Korkutunun ötesi huzurdur. Başka bir şey olmadığı için payına sadece huzur düşecektir. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette