Erdoğan Kandırıldı! Ya Genelkurmay?

Böylesine büyük hata nasıl yapılır, anlamak mümkün değil. Genelkurmay açıklama yapıyor; “Şırnak ve Nusaybin’de 1000 terörist etkisiz hale getirildi!”

Yetmiyor; yıkılmış evlerin fotoğraflarını yayınlıyor!

Böyle psikolojik savaş yapılır mı; siz kimlerin eline, ne malzeme verdiğinizin farkında değil misiniz? Bu devirde 1000 teröristi öldürmek sizin de sorumluluğunuzu ortaya çıkarmaz mı? “Soykırım” yalancıları pusuya yatmış bu tür haberleri bekliyor. Yıllar sonra Erdoğan bile, Dersim yüzünden Türkiye’yi suçlamadı mı? Ah! Ah!..

Ayrıca.

Sorulmaz mı; “Bu 1000 terörist iki ilçeye yerleşirken siz neredeydiniz; niye önlem almadınız?”

Yanıt olarak, “Asıl sorumlu AKP iktidarıdır” demek kimsenin sorumluluğunu azaltmaz. Evet. Genelkurmay da hatalı. En başından yazacağım:

AKP’nin PKK ile anlaştığı son Çözüm Süreci, 1 Ocak 2013’te başladı ve 28 Şubat 2015’te bitti.

Kimileri diyor ki, “çatışmasızlık dönemi” bitince terör başladı! Yalan.

Bu süreç boyunca; 261 saldırı oldu; 13 asker-polis ve 14 korucu şehit oldu. 90 kişi yaralandı.

Devletin resmi rakamlarına göre, 6 bin 593 kişi PKK’ya katıldı.

Bu süreç boyunca; bugüne kadar hep kırsalda savaşan PKK, (ABD’lilerden) şehir savaşı eğitimi aldı.

Bu süreç boyunca; PKK 3 bin 800 silahlı militanını Kuzey Suriye’ye gönderdi; Cizire, Ayn El Arap (Kobane), Afrin kantonlarını kurdu.

Bu süreç boyunca; PKK şehir ayaklanması yapacağı Türkiye’deki ilçelere mühimmat depoladı. (Bunun büyüklüğü için iki örnek vereyim; Sur’da 20 roketatar, Bağlar’da 21 Kanas ele geçirildi.)

Soru şu; hükümetten askere yetkililer tüm bunları neden görmedi?

Ortak noktaları; dinleme

Binbaşı Tamer Karslıoğlu, kripto uzmanıydı.

GES’te; Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı’nda görev yapıyordu.

Bu askeri istihbarat komutanlığının faaliyetleri gizli olduğu için sadece şöyle yazayım; GES, Türk Ordusu’nun gözü-kulağıydı; Türkiye sınırları dahil yakın çevresindeki hemen her türlü dinlemeyi yapabiliyordu.

Örneğin, uçak-gemi gibi tüm askeri radarlara takılan bilgiler buraya gelir; burada analiz edilir ve Genelkurmay Başkanlığı’na rapor edilirdi.

Binbaşı Karslıoğlu, GES’te bir birimin komutanıydı. Karacı, denizci ve havacılardan oluşan bu birimin görevi; PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerinin, gizlilik taşıyan bilgilerini/yani kriptolarını kırmaktı.

Örneğin, PKK’lılar arasındaki şifreli telefon görüşme kayıtları bu birime gelirdi ve bu birim şifreleri çözerek terör örgütünün ilerideki stratejilerini analiz ederdi.

Şimdi sıkı durun:

Bu kadar önemli görev üstlenen birim darmadağın edildi! Birimin başkanı Binbaşı Karslıoğlu ve iki denizci, kumpas sonucu Casusluk ve Fuhuş Davası’nın sanığı yapıldı! Rus casusu denen sarışın bir kadınla, Binbaşı Karslıoğlu ile Albay Necmi Yıldırım’ın fotomontaj fotoğrafları gazetelere servis edildi!

Bu kumpasın amacı neydi?

Tamer Karslıoğlu, geçen ay çıkan “OyumBen” kitabında, gözaltındaki bir saptamasını şöyle paylaştı:

“Etrafıma bakıyor ve tanıdık kimse görememenin verdiği derin yalnızlığa üzülürken, ‘bu nasıl örgüt’ diye düşünüyordum. Yeni tanıştığım insanlara hangi birlik ve görevden olduklarını sorduğumda, birkaç saat içerisinde ortak noktayı bulmayı başarmıştım. Tanıştıklarım, TÜBİTAK’ın kriptoloji projelerinde görev almış olanlar dahil; Silahlı Kuvvetler’in milli projelerinde görev yapan insanlardı. Fakat bugün bile anlayamadığım durum, benim sohbet esnasında birkaç saat içerisinde ulaştığım sonuca Genelkurmay yetkililerinin yıllarca ulaşmamış olmalarıdır.”

Bitmedi.

Uludere faciası

Binbaşı Karslıoğlu istihbaratçıydı.

İstihbarat bilgilerini analiz edecek zekaya ve bilgi birikimine sahipti.

Sadece kumpasla cezaevine atmak değil; itibarını da yok etmek için -birçok sanığa yaptıkları gibi- evine hayvan pornosu CD’si koydular.

Mesele sadece Binbaşı Karslıoğlu değildi. Hedef, GES idi…

Önce Karslıoğlu’nun başında olduğu birim lağvedildi. Öyle ya, artık PKK terörü bitmişti!

Amaç, GES’i MİT emrine vermekti.

Ah! Ne acı tesadüf; tarih, 28 Aralık 2011.

Yanlış istihbarat alan Türk F-16 uçakları, Uludere’de 34 Kürt kaçakçıyı terörist diye bombaladı.

Dört gün sonra…

54 yıldır askerin emrindeki GES, MİT’e bağlandı! Tarih: 1 Ocak 2012 idi.

Peki… GES MİT’e geçince ne oldu?

PKK’nın, Çözüm Süreci’ndeki faaliyetlerinin neden gözden kaçırıldığı üzerinde düşünmenizi isterim.

Kariyeri boyunca 69 taktir ve ödül alan elektronik uzmanı Binbaşı Tamer Karslıoğlu gibi yüzlerce iyi yetişmiş subaylarımız neden tasfiye edildi sanıyorsunuz?

Hemen “AKP’nin suçu” demeyin. Yıllardır Türkiye’nin yönetilemediğini artık bilmeniz gerekir.

Hadi AKP kandırıldığını söylüyor; Atatürk’ün Ordusu’nu yöneten Genelkurmay da mı kandırıldı?

Benim kızgınlığım, herkesin kandırdığı AKP’nin kalitesizliğine boyun eğenlere. Çünkü bunlar, istihbarat birimlerinin yok edilmesini boyun eğip kabul ederek, ülkenin kan gölüne dönmesine sebep oldu. Yetmezmiş gibi bir de…

Bugün bununla öğünüyorlar!..

Bu ülkede herkes mi aklını kaybetti?..Sozculogo

-Soner Yalçın

Sözcü Gazetesinden Okumak İçin Tıklayınız!

OdaTV’den Okumak İçin Tıklayınız!

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette