Ne Kadar Duyarlısınız?

Arkadaşınızla akşam yemeğine çıkacaksınız. Arkadaşınız, “Yemeği nerede yemek istersin?” diye sorar. Siz de soruya soruyla cevap verip “Fark etmez sen nerede yemek istersin?” diye yanıtlayan insanlardan mısınız? Yoksa düşündüğünüz şeyi açıkça dile getirir misiniz?

Duyarlılık, başka insanların ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızdan daha çok önemsediğinizi gösteren bir kişilik özelliğidir. Duyarlılık alanında yüksek puan alan kişiler, başkalarının duygularına karşı duyarlıdır. Başkalarının ihtiyaçlarına, kendi ihtiyaçlarından daha çok önem verirler.

Peki siz ne kadar duyarlısınız?

Ne Kadar Duyarlısınız?

Progress:

İnsanların hoşuna gitmese de aklımdan geçenleri söylerim.

Çevreme uyum sağlamak için davranışlarımı değiştiririm.

Sık sık başkalarını eleştiririm.

İnsanları reddetmek zorunda kaldığımda üzülürüm.

Enerjik tartışmalara girmekten hoşlanırım.

Başkalarının bakış açısını anlamak için daima çaba gösteririm.

Başkalarının hakkımda ne düşündüğünü pek umursamam.

Genelde başkalarının isteklerini kabul etmekten memnuniyet duyarım.

Tartışmaktan korkmam.

Gerektiği zaman rahatlıkla şikayet ederim.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Ne Kadar Duyarlısınız?”

 1. İnsanlar size ne düşündüklerini söylemek istemediklerinde, fikirlerini belirtmekten utandıklarında büyük ihtimalle sinirlenirsiniz. Açıkça bir soru sorduğunuzda, dürüst bir yanıt almak istersiniz. Fakat onlar lafı dolandırır, zihninizi karıştırır. = evet

  Zor kararlar vermekten, belli bir duruş sergileyip arkasında durmaktan korkmazsınız. Herkesi sürekli mutlu edemeyeceğinizi bilir, bazen insanlarla yüzleşmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Bir şeyi yanlış yaptıklarında, sizi ya da başkalarını hayal kırıklığına uğrattıklarında, mantıksız taleplerde bulunduklarında neden içimizden geçenleri söylemeyiz ki? Birinin bunu onlara söylemesi gerekiyor. Yoksa aynı hataları yapmaya devam ederler. Kısa vadede hayal kırıklığı ya da hoşnutsuzluk yaratsanız bile, gerçekleri söylediğiniz ve durumu doğruca anlattığınız zaman içiniz rahat eder. = keşke bu her durum için mümkün olmuş olsaydı.

  ****************************************

  Gerçekleri söylemek ve durumu doğruca anlatmak huzurdur. :) Her durum için geçerli olmasında fayda var.

 2. 10

  *****************

  Hoşmuş.

 3. okuyom ben ya says:

  20/12 geldi şimdi kötümü iyimi çok uzun yazmışsınız yav

 4. Bence hoş bişi. :) Avangard biraz da hisli diyebiliriz. Tedbirli olmalı. Niye ki? ehi.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette