The Gift of Fear (1997) / Gavin de BECKER

“Siz de bütün canlılar gibi tehlikede olduğunuz zaman bunu anlarsınız. Sizi tehlikelere karşı uyarmaya hazır ve riskli durumlardan geçerken size rehberlik eden Allah vergisi müthiş bir içsel bekçiniz vardır.”
“Şiddetin bir neden sonuç ilişkisi olduğuna inanmak istesek de bu aslında bir süreç, şiddet neticesinin sadece bir halkayı oluşturduğu bir zincirdir.”
“Böyle erkekler için reddedilmek kimliği, kişiliği, bütün benliği tehdit eder ve bu anlamda onların işlediği suçlara nefsi müdafaa sonucu cinayet denilebilir.”

Şiddeten korunmak için teknolojiden ziyade sezginize güvenin.

Gavin de BECKER

Gavin de BeckerDe Becker tehlike değerlendirme ve şiddet tahmini ve yönetimi alanında öncü kabul edilmektedir. Şirketi büyük firmalara, devlet kurumlarına ve bireylere danışmanlık ve koruma hizmetleri vermektedir. Başkan Reagan’ın konuklarını koruan ekibi yönetmiş ve yabancı liderlerin resmi ziyaretlerinde ABD Dış İşleri Bakanlığı ile beraber çalışmıştır. Ayrıca ABD Temyiz Mahkemesi yargıçları, senatör ve meclis üyelerine yönelik tehditlerle mücadele için MOSAIC sistemini geliştirmiştir. De BEcker, O. J. Simpson’a karşı açılmış olanlar dahil bir çok davada danışmanlık yapmıştır. California Los Angeles Üniversitesi (UCLA) Kamu Yönetimi Bölümü’nün akademik kadrosunda yer almaktadır ve Aile İçi Şiddet Konseyi Danışmanı Kurulu üyesidir. Diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Protecting the Gift ve Fearless: Real Truth About Risk Safety and Security in o Time of Terrorism.
Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Tek Cevap Kime:“The Gift of Fear (1997) / Gavin de BECKER”

  1. BettyBoop says:

    Sezgisel bir teknoloji mümkün müdür..? :)

    ********************************

    Zaten var. Ona Tanrı diyoruz. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette