Özgürlük Savaşçıları – 2

“Hedefi olmayanın ateş etmesi mümkün değildir” bunu biliyorum. Yapmam gereken ; hedeflerimi keşfederek bir zaman çizelgesi halinde tablo oluşturmak ve mümkünse bunu yanımda taşıyabileceğim bir karta yazmak. Robin Sharma’nın dediği gibi ; “Eğer önceliklerimiz planlarımız arasındaki yerini almazsa, diğer insanların öncelikleri ajandamıza yerleşecektir.”

“Bilgelik; daha sonra ne yapacağını bilmek, yetenek; nasıl yapılacağını bilmek, erdemse ; yapmaktır” demiş D.Star Jordan. Evet sanırım kendimizi dinlemeyi başarabilirsek aslında neler yapmamız gerektiğini bildiğimizin farkına varabiliriz. Tembelliğin kölesi olmuş ruh ve bedenlerimiz, kararlılığımızın şiddetli tokadını yiyene kadar kıpırtısız duracaktır.

Thomas Carlyle şöyle diyor ; ” İnsanoğlunun sonucu harekettir düşünce değil, bu en soylu düşünce bile olsa”. Şimdi kıpırdama zamanı. Hedeflerimizi keşfetme ve onlara odaklanma zamanı. Unutmamalı; en ufak eylem her zaman en cesur niyetten daha üstündür. Ödül mü bekliyorsunuz?  “İyi yapılmış bir işin ödülü onu yapmış olmaktır.”

Yaşamımızın amacı; amacı olan bir yaşam olmalı…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

20 Cevaplar Kime:“Özgürlük Savaşçıları – 2”

 1. misafir says:

  yapabildiniz mi peki tüm bunları?

 2. Yaptım. Dahası var.

 3. imagine says:

  ve ben son günlerde, salt kendimi düşünerek, hayatımdaki, kendi egoları yüzünden, konforlarından vazgeçmeyen insanları elemeye başladım. hedeflerime ulaşmada aynı zamanda engel olan insanlardı bunlar. çünkü hedefime ulaşmam onların “rahatını” kaçıracaktı. böyle yaparak; hedefime ulaşmada kullandığım, kendime alan açtığımı zannetiğim, paralel hayatımı, orjinal hayatıma adapte ediyorum. ve yine çoğu zaman olduğu gibi yazdıkların ışık oluyor. Teşekkür ederim.

 4. misafir says:

  hedeflerden hedef beğenmek istiyorum ancak rüzgarın önündeki yaprak olmak şu an en cazip olanı benim için.
  amaçtan önce inanç lazım çünkü.

 5. Eylemsel olmanın keyfini sürmeli. :)

 6. Amacın olursa inancın da olur. :)

 7. misafir says:

  önce inanç olmalı – en azından benim için öyle – diyeceğim ama fazla da uzatmak istemiyorum konuyu :)

 8. Bilgiyi özümsediğimizde inancın ötesine geçebiliriz. :)

 9. misafir says:

  sınırlar, sınırlar, sınırlar….

 10. Sınırlayan şey sınırların kendisidir. :)

 11. bu yorumu yazmamın üzerinden çok kısa bir süre geçmiş ancak artık bir hedefim var. ve evet inanç onun peşisıra geliyormuş.

 12. Hedefler ve hayaller kutup yıldızımızdır. :)

 13. hedefim hukuksal anlamda ama onu atlattığımda başka hedefler de edineceğim inşallah. ve hayaller… evet ona da yer vermeyelim bundan sonra :)

 14. Hukukun ve adaletin olmadığı bir yerde bu konuda gerçekten şansa ihtiyacın var. Tekrar şans diliyorum. :)

 15. korkuyorum zaten yahu :(

 16. Zamanla geçer. :)

 17. ben şu zamanı var ya… öpmek istiyorum, doya doya! :)

 18. Emin ol her zaman senden önce davranıyor zaman. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette