Yaratıcı İmgeleme (1978) / Shakti Gawain

“Sürekli bazı şeyleri hayalimizde canlandırırız, imgelem oluştururuz fakat bunu bilinçsiz olarak yaparız. Yaratıcı imgelemeyle yaşamınızda gerçeklik olarak dışa vurmak istediğiniz şeye bilinçli olarak karar verir ve bunun sorumluluğunu üstlenirsiniz. Yaratıcı imgelemeyi uygulamak hayal ile gerçek ve dünyayı yöneten görünmez yasalar ile onun fiziki gerçek arasındaki bağlantının tamamen farkında olmaktır.

Yaratıcı imgeleme yönteminde başarının anahtarı, zihninizi sakinleştirerek beyin dalgalarınızın alfa seviyesinde olmasını sağlamaktır. Bu seviye uykuya dalmadan hemen önce, sabah ilk uyandığınızda, meditasyon yaparken ya da belki bir nehrin kenarında veya ormanda otururken ulaşırsınız. Yaratıcı imgeleme kelimenin tam anlamıyla, istediğimiz hayatın tohumlarını ekmektir.

Gawain, kitabın derinliklerine indikçe yaratıcı imgelemenin bir yöntem olmaktan çıkarak dünyanızı sürekli yaratacağınız bir bilinç düzeyine dönüşeceğini söyler.”

********************************************************

“Yaratıcı imgeleme, kelimenin en gerçek ve en yüksek anlamını ortaya çıkaran bir sihirdir. Evrenin işleyişini etkileyen doğal ilkeleri düzene koymayı ve anlamayı içerir ve bu ilkeleri en bilinçli ve yaratıcı şekilde kullanmayı öğrenirsiniz.”

“Eğer daha önce harikulade bir çiçek ya da olağanüstü bir günbatımı görmediyseniz ve biri size bunu tarif etmeye kalkışırsa bunun mucizevi bir şey olduğunu düşünürsünüz (ki gerçekten de öyledir.), Birkaç kez böyle şeyleri görme fırsatını bulduğunuzda ve doğa yasaları hakkında bir şeyler öğrendiğinizdeyse bunların nasıl oluştuğunu anlamaya başlarsınız; bunlar artık size normal gelir ve çok da gizemli bulmazsınız. Aynı şey yaratıcı imgeleme süreci için de geçerlidir. İlk başlarda rasyonel aklımızın sınırlı bilgisiyle bize şaşırtıcı ya da olanaksız gibi görünen her ne varsa, bunun temelindeki kavramları öğrenip uygulamaya başladığımızda tümüyle anlaşılır hale gelir.”

“Yaşam onunla ilgili iyi ve kötü düşünce ve görüşlerinize uygun olma eğilimini gösterir. Neden geleceğinizi istediğiniz şekilde hayal etmeyesiniz.”

Shakti Gawain

Gawain, Reed College ile California Üniversitesi’nde psikoloji ve dans eğitimi aldı, mezun olduktan sonra iki yıl boyunca Avrupa ve Asya’da gezerek Doğu felsefesi, meditasyon ve yoga üzerine eğitimler aldı. Amerika’ya dönünce insan potansiyeli hareketine katıldı ve bu konuda çok sayıda kitap okuyup çeşitli eğitmenlerle çalıştı.

Diğer kitapları arasında Living in the Light: A Guide to Personal and Planetary Transformation (1986), Return to Garden (1989), Gawain’in kişisel öyküsü olan The Path of Transformation (1993), Creating True Prosperity (1997) ve The Creative Visualization Workbook (1995) yer alır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette