İyi Şanslar Mr. Gorsky

Neil Armstrong 21 Temmuz 1969 tarihinde Ay’a ayak basan ilk astronot oldu. Bu esnada tüm Dünya onun gönderdiği mesajı dinliyordu. Daha az yerçekimi olan bir ortamda uçarcasına hareket ederek NASA’nın kendisinden istediği örnek toprak ve taş parçalarını topluyordu. Ardından Apollo 11 uzay mekiğinin merdivenlerini tırmandı. Dünya ya dönüş yolculuğundan hemen önce mekiğin kapısından girmeden son kez Ay yüzeyine bakıp: “İyi şanlar Mr. Gorsky” diye mırıldandı.

Uzay Merkezinde astronotu izleyenlerin hepsi şaşkındı. Mr Gorsky’de kimin nesiydi? Neil Armstrong bu konudaki tüm soruları yanıtsız bıraktı. Artık dünyaca ünlü bir astronot olan Neil başarıyla dünyaya dönmüş fakat İyi şanslar Mr. Gorsky sözüyle ile ilgili basının ve meraklıların tüm sorularını yanıtsız bırakmıştı. Bazı gazeteciler Mr. Gorsky’nin Rus olduğunu ve Neil Armstrong’un da ona şans dileyen bir komünist olduğunu bile yazmışlardı. Buna rağmen Armstrong suskunluğunu koruyordu.

Nihayet aya ayak basmasından tam 24 yıl sonra Mr. Gorsky’nin kim olduğunu soran bir gazeteciye cevap verdi:

ABD’nin Ohio eyaletinde orta halli bir ailenin çocuğu olan Armstrong’un çocukluğunu geçirdiği evin komşularıydı Bay ve Bayan Gorsky. Küçül Neil bir gün Gorsky’lerin bahçesinde oynarken, karı kocanın aralarındaki konuşmaya tanık olmuştu. Bu konuşmada, Bay Gorsky hanımının kendisine bilimsel adıyla “oral seks” yapmasını istemiş, cinsel ilişkinin bu biçimiyle fazla ilgilenmeyen Bayan Gorsky ise, kocasının dileğinin olanaksızlığını belirtmek için, gülerek “Küçük Armstrong Ay’da yürüdüğü zaman, dediğini yaparım.” yanıtını vermişti.

Küçük Armstrong’un, oral seksin ne olduğunu öğrenmesi için bile yıllar geçmesi gerekti. Ama 39 yaşına gelip Ay’a ilk ayak basan astronot unvanını kazandığında, işte bu konuşmayı anımsamış ve mekiğin merdivenlerinde Mr. Gorsky’e şans dilemişti. Küçük Neil’in astronot mesleğini seçmesinde bu anının etkisi var mı bilinmiyor. Bilinen, Neil Armstrong’un bütün baskılara rağmen, uzayın boşluğunda yankılanan cümlesinin anlamını açıklamak için, Gorsky’lerin ölümünü bekleyecek kadar ince düşünceli ve vefalı bir komşu olduğu.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

6 Cevaplar Kime:“İyi Şanslar Mr. Gorsky”

 1. Demekki, “hı hı, balık kavağa çıkınca ben de…” diye başlayan cümlelerden uzak durmak gerekiyormuş.
  Belli mi olur, ya çıkarsa?.. :)

 2. misafir says:

  umut verici.

 3. Valla Ay’a bile çıkan olduktan sonra çok dikkat etmeli. :)

 4. Evet hala umut var.

 5. misafir says:

  bişey daha var: küçük Neil 39’una geldiğinde Mr. and Mrs. Gorsky kaçına geldi acaba? şans dilemek yeterli gelmemiş olabilir Cute

 6. Sanırım şanstan ötesine ihtiyaçları vardı. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette