Girdap

Çoşkumun, çevremde olup biten olaylar tarafından soğurulduğunu hissediyorum… Beni saran güruh tarafından yaratılan belirsizlik ve duyarsızlık denizinin girdabında dönmeye başladım. İçimde uyuklayan enerjiyi tetikleyecek bir mekanizma gerek. Bir kıvılcım… Bir titreme… Motive olmalıyım hemen. Planlarım olmalı.

Planlar bizi hedefe götürecek yol haritalarıdır. Önce açık ve kesin bir hedef seçmeliyim. Planlarım uzun ve kısa vadeli olmalı. Ana amaca ulaşmamı sağlayacak ara hedeflerim olmalı ve değişen koşulları dikkate almalıyım. Durmaksızın düşünmeliyim ki iyice kırayım ehi. Her şeyden önemlisi zamanı en iyi şekilde kullanmalıyım. Artık erteleme olmamalı. Eylem olmalı. Hareket olmalı. Beni içine çeken girdabın derinliklerinden kurtuluşun tek yolu bu…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

3 Cevaplar Kime:“Girdap”

 1. Handan says:

  Uzun veya kısa vadeli olması fark etmez,insan her daim yaşamını daha kolaylaştırabilmek için planlı olmalıdır.Hele günümüzün şartları düşünülürse,ama ne yazık ki arada planlamadığımız şeyleri de yapabiliyoruz.Yani ne kadar planlı programlı olursan ol arada ibre şaşırabiliyor. :)

  *****************************

  Bir kitapda okuduğum söz geldi aklıma.
  There is no plan. That is the plan.

 2. misafir says:

  ben hiç yapmıyorum plan, sükut-u hayal diye bir gerçek var zira. ha bir de Yaradan’ın planlarıyla benimkiler çoğu kez örtüşemeyebiliyor. onda bu sürprizler, bende de bu boşvermişlik olduğu sürece böyle devam edeceğe benziyor durum.

 3. There is no plan. That is the plan. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette