Beyine Atılan Tokatlar…

“İnsanoğlunun en fazla ıstırap çektiği derin kişisel yenilgisi, kişinin aslında yapabilecekleriyle, sadece yaptıkları arasındaki farktan kaynaklanır.”

İşte bu sözlerle, beynimi bulunduğu kaptan çıkarttı ve defalarca onu tokatladıktan sonra yerine koydu Ashley Montagu ve ben beynimin eskisi gibi çalışabileceğinden şüpheliyim.

Fakat “Bu dünyada istediklerini elde edenler, ayağa kalkıp istedikleri ortamı arayanlardır. Eğer aradıklarını bulamazlarsa, yaratırlar.” demiş Bernard Shaw.

Ayağa kalkmak istiyorum ama sırtımda ben varım…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

8 Cevaplar Kime:“Beyine Atılan Tokatlar…”

 1. Sabırla bekliyorum. Bir insanın sahip olamayacağı bir sabırla bekliyorum.

 2. Tuzak kurmalarından dolayı sıkıntıya düşmemek için uçuyor olmak gerek. Neyse ki uçuyorum. :)

 3. Hmm. O zaman bozulmalarını bekleyeceğim. :)
  :bingung:

 4. Akışına bıraktım zaten. :)

 5. isteklerinizle yaptıklarınız uyuşmuyorsa, kalbiniz, aklınız ve ruhunuz aynı düzlemde buluşmamıştır demiş bir üstat. ben buna bilinçle bilinçaltı uyumsuzluğu diye ad taktım.
  bu işle uğraşan yaşam koçluğu(veya adı değişik olabilir) gibi koca bir sektör oluştu. insanlar bilinçaltı ile bilinci uyumlaştırmak için uzmanlaşıyorlar artık.
  -ha ne kadar başarılı oluyor, denemeden bilinmez tabii-

 6. Bilinçaltıyla bilinç seviyesini uyumlaştırmak için de her ikisinin yeteri kadar farkında olmak gerekir. İşin ilginç yanı her ikisini yeteri kadar tanıyan ve idrak eden bir insanın bunları uyumlaştırması için çaba sarf etmesine gerek kalmıyor sanırım. Belki de anahtar cümle; “Kendini Tanı!” dır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette