Neyi? Nasıl?

Yeryüzünde olmadığını düşündüğümüz bir şeyi, öğrenmediğimiz için göremeyecek olmamız yüzünden mi cinleri ve perileri göremiyoruz?
Ya da sadece öğrenip bildiğimiz şeyleri mi görebiliyoruz gerçekten. Önceden hazırlıklı olduğumuz ve olası şeyleri…

Konu hakkında bir hikayeyi kıvançla sunmak istiyorum:

Saskatchewan’daki bir sigorta şirketi hakkında gerçek bir hikaye:

Küçük uçak pilotları motorla ilgili bir sorun yaşadıklarında görece tenha olan en yakın çevre yoluna iniyor, yavaşladıklarında uçaklarını yoldan dışarı çıkaramıyorlarmış (hayatta kaldıklarına şükretmekle meşgul oldukları için herhalde). Bu durumda arabalar uçaklara çarpıyor ve şöförler polis tarafından sorgulandıklarında hep aynı cevabı verip uçağı hiç görmediklerini söylüyorlarmış. Aktarımlarına göre boş yolda araba sürerken birdenbire bir şeye çarpıyorlar. Sigorta şirketine göre bunun nedeni, bir şöförün yolda görmeyi umacağı en son şeyin küçük bir uçak olmasıdır, dolayısı ile onu görmemektedir.

Aman Tengrim !…
Acaba ?
Acaba çevremizde bir sürü inler cinler periler ve ucubeler var ve biz onlara çarpana kadar fark etmeden beraber yaşamakta mıyız? ehi. ( Gözlerini kırpıştırır, elleri terler ve iniler. )

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

3 Cevaplar Kime:“Neyi? Nasıl?”

 1. varlar fakat bir tek bana varlar koca ailede :) “seçilmiş insan” olmanın dayanılmaz dayanılmazlığı diyorum ben buna Sarcasm

  ***************************************

  Geriye tek seçilmemiş kaldığında seçilmemişlerin seçilmişi olur. :)

 2. benim de bir hikayem var!:
  anayola çıkmak için tali yollardan arabayla gidiyordum.o yollar hep tenha oluyordu. T kavşağa geldiğimde sağa sola baktım yol bomboştu. boş, geniş ve düz.
  sola dönerken bir havalı korna sesiyle kafamı çevirdim ve sağ tarafımdaki tırla burun buruna geldim. yavaş gittiği için durabilmişti. yolun bomboş olduğuna yemin edebilirim; valla yoktan varoldu:)
  işte bu da böyle bir anımdır.

 3. Beynimizin filtre sistemleri aşırı derecede kompleks ve gelişmiştir. Bu gelişmişlik sayesinde günlük hayatımızı sorunsuz olarak yaşayabiliyoruz. Aksi takdirde tam kapasiteyle çalışan bir beyinle araba kullanmamız imkansız olurdu. Gereksiz her şey filtrelendiği için araba kullanabiliyoruz. Fakat tırı filtrelemek heyecan verici olmuştur diye değerlendiriyorum. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette