Don Juan Öğretisi / Carlos Castaneda 7

Rüya bedeni etrafındaki diğer enerji paketlerini algılama gücü vardır. Etrafta dolanan enerji paketlerini 3 farklı şekilde algılayabilir.

  1. Hareket halindeki enerji dalgalarını algılar.
  2. Etraftaki enerji paketlerini kullanarak kendini roket gibi uzak bölgelere anında taşıyabilir.
  3. Etraftaki nesneleri enerjetik olarak aynen bizim gündelik hayatta algıladığınız şekilde algılar.

Hareket halindeki enerji paketlerini veya dalgalarını algılamak “görmek” olarak tanımlanmış olan yetidir. Enerji bedeninin gördüğü bir ışık kozasının görünüşü gibi olabileceği gibi, bir etki veya bir dürtü şeklinde de olabilir. Rüyada şuurlu hareket etmek ve enerjetik bedene hâkim olmak fazladan erk sahibi olmayı gerektirir. Her varlık belli bir erk deposu olup bu enerjisini gündelik hayatta uyanık iken harcar. Uyurken de yeniden enerji depolar. Fakat uyurken erkini kullanan büyücünün gündelik hayatta depoladığı enerjiyi çok hesaplı harcaması gerekir. Bu bakımdan gündelik hayatta gereksiz her türlü enerji tüketen yükten kaçınması gerekir. Yani, istemeden istemesi gerekir. İşte bu şekilde yaşanan gündelik yaşam, diğer insanlarınkinden farklı olduğu için bu tür bir yaşam tarzına “büyücünün yolu” denir.

Büyücü her bağdan kendini koparabilmiş kişidir. Güzel sözler ve iltifatlar da bağlayıcıdır. Büyücü, çevresindeki insanların iltifatına veya onu yücelten sözlerine sadece gülüp önem vermemelidir. Bu bakımdan bilge savaşçının diğer ortalama insanlara göre farklı tercihleri ve öncelikleri vardır. Ortalama insan kendi yapısına ters düşen gündelik şartlanmalara ya uyum sağlar veya tepki gösterir. İstenmeyen bir durum ile başa çıkmak demek enerji sarf etmek demektir. Oysaki büyücü zaten gündelik şartlanmalardan kurtulmuş ve onları ret etmiş olduğundan, kendisinin ne uyum sağlaması için ne de mücadele etmesi için herhangi bir neden yoktur.

Dolayısıyla tam olarak bağımsız ve hür olan büyücü enerjisini boşa harcamaz. Depolamış olduğu gündelik enerjisini, uykuya geçtiğinde rüya bedenini hareketlendirmek için kullanır. Böylece “canlılık” kavramı yeni bir boyut kazanmış olmaktadır. Biri biyolojik kuvvetlerin sağladığı canlılık, diğeri ise enerji bedenin farkındalığından ortaya çıkan canlılık. Büyücü bu canlılık sayesinde yaşlılık engelini aşar.

Rüya bedenin farkında olması sayesinde ikinci dikkat düzeyinde canlılığımız artar. Bu canlanma tedrici bir oluşum değildir. Yeni bir bilinç düzeyinde ani bir uyanışa benzer. Uyumakta olan bir yeti aniden harekete geçer ve etkin olmaya başlar. Zihin ve mantıklı düşünce istek karşısında bir noktada boyun eğmek durumundadır. Zihnin kalkanları düştüğünde ise ikinci dikkat düzeyinin kapıları açılır. Demek ki bu yolda kararlı istek son derece önemlidir.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette