İçindeki Devi Uyandır (1991) / Anthony Robbins

“Anthony Robbins kişisel değişim gurusu ifadesinin beden bulmuş halidir. En azından Amerika Birleşik Devletleri’nde herkes tarafından bilinen bir isimdir. Efsanevi kişisel enerjisi ve pazarlama gücü sayesinde birçok başkana, kraliyet ailesine, kariyerinin zirvesindeki sporcuya ve şirket yöneticisine danışmanlık yapmıştır ve çok yüksek sayıda izleyici kitlesine sahiptir.

Robbins NLP’de düzenlemeler yapıp onu geniş kitleye pazarladı. Kitap sorduğu sorularla okurun hayal gücünü harekete geçirir ve zihinde bazı olasılıklar oluşturur.Robbins sınırsızlık ustasıdır ama yine de hedefe ulaşmak adına uygulanabilir adımlar ve ayrıntılar vermeye özen gösterir.

İnsanlığın tüm gelişimi mevcut kısıtlamaların sorgulanmasıyla sağlanır. Hazırda bir yanıtınız olması gerekmez, nitelikli bir soru sorarsanız nitelikli bir yanıt alırsınız. Kelimelerin gücünden ve daha zengin bir kelime hazinesinden yararlanarak düşünce ve davranışlarınızı değiştirin. Bu arada liderlerin okuyan kişiler olduğunu unutmayın, okumak başkalarının deneyimlerine dayanarak önemli farklılıklar oluşturmamızı sağlar.

Kitabın süper kahraman havası ve kendimizle ilgili hayallerimizin gerçekleşebileceği inancı insanları soğutabilir. Kitabı okuduktan sonra, Erich Fromm’un ‘pazarlanan birey’ olarak isimlendirdiği, sonunda kapitalist ekonominin bir yansımasına dönüşen yalnızca daha yüksek bir statüye ulaşmak için kendini geliştirmeye çalışan insan hakkında yazdıklarını da okumak edinilen bilgi ve görüşlerin sağlıklı bir dengede içselleştirmesine yardım olacaktır.

Sonuç itibariyle 500 sayfalık bu kitabın amacı özetle; insanların sınırı aşmalarını, kendileriyle ilgili inançlarını değiştirmelerini, temel değerlerini tanımlamalarını, kendilerine hiçbir şey katmayan iş ya da  ilişkilerden uzaklaşmalarını ve var olduğunu sandıkları kısıtlamaların çoğunun hayal olduğunu anlamalarını sağlamaktır.”

*********************************************

“Gerçekten bir değişim gerçekleştirmek istediğinde ilk yapman gereken standartlarını yükseltmektir. İnsanlar bana sekiz yıl önce yaşamımı değiştiren en önemli unsurun ne olduğunu sorduklarında onlara en önemli şeyin, kendimden ne istediğimi değiştirmek olduğunu söylüyorum. Yaşamımda bundan sonra kabullenmeyeceğim her şeyin listesini yaptım, bundan böyle hoş görmeyeceğim her şeyi ve olmak istediğim her şeyi.”

“Geçmişte yaptığımız programlamanın bugünümüzü ve geleceğimizi kontrol altına almasına müsaade etmek zorunda değiliz. Bu kitapla inançlarınızı ve değerlerini yaşamdaki tasarılarına uygun olarak sistemli bir biçimde düzenlersen kendini yeniden keşfedebilirsin.”

“Karşı çıksak bile davranışlarımızın akılcı hesaplarla değil, acıya ya da mutluluğa içgüdüsel olarak verdiğimiz tepkilerle yönlendirildiği bir gerçektir. Mantığımız bizi çikolatanın bizim için zararlı olduğuna inandırır ama yine de onu yemek isteriz. Neden? Çünkü bizi mantığımız değil, acının ya da mutluluğun sinir sistemimizdeki bağlantıları yönlendirir.”

“Artık anın tadını çıkarma ve düşlediğiniz hayatı yaşama zamanı geldi. Başlangıç noktanız budur.”

Anthony Robbins

Anthony Robbins 29 Şubat 1960’ta Kuzey Hollywood, Kaliforniya’da Anthony J. Mahavoric olarak dünyaya gelmiştir. Üç çocuklu bir ailede en büyük çocuk olarak dünyaya gelen Robbins’in ailesi o daha 7 yaşındayken boşanmıştır. Daha sonra annesi, Anthony’yi 12 yaşındayken yasal olarak benimseyen eski bir yarı profesyonel beyzbol oyuncusu Jim Robbins ile evlenmiştir. Anthony, soyismini üvey babasından almıştır.

Robbins, öğrenim hayatına çeşitli okullarda devam etmiştir. Kaliforniya’da gençlik çağını geçiren ünlü konuşmacı, Glendora Lisesi’ni bitirmiştir. Girişimciliğini daha o yıllarda belli eden Robbins, son sınıfında öğrenci başkanlığına seçildi. Büyürken, Robbins kardeşlerine yardımcı olmak için bir tamirci olarak çalıştı.

Anthony Robbins kariyerinin ilk adımlarında bulunmaz bir fırsat yakalamıştı. 17 yaşındayken motivasyon konuşmacısı ve yazar Jim Rohn seminerlerinin tanıtımına başladı. Anthony Robbins aynı zamanda Jim Rohn’dan dersler de almıştır. Lise mezunu olan ünlü yaşam koçu, hiç üniversiteye gitmemiştir.

Anthony Robbins, kişisel gelişim deyince akla ilk gelen isimlerden biridir. Jim Rohn’dan ders almış olan ünlü motivasyon konuşmacısı, aynı zamanda yazar, yaşam koçu ve bir hayırseverdir. Daha çok dünya çapında yapmış olduğu seminerler ve best-seller olmuş kitapları ile tanınmaktadır.

Ünlü motivasyon konuşmacısı Robbins, 1987 yılında ilk baskısı yapılan Sınırsız Güç kitabı ile kendini göstermiştir. Daha sonra 1993 yılında İçindeki Devi Uyandır adlı kitabını piyasaya sürmüştür. Tüm dünyada hala ilgi görmekte olan kitapları, kişisel gelişim kitapları içerisinde ilk akla gelenler arasındadır.

Tony Robbins ilerleyen dönemlerde kendi kariyer akademisini kurmuştur. Ünlü girişimci, kendisini en çok satan yazar, hayırsever ve ülkenin 1 numaralı yaşam ve iş stratejisti olarak tanımlamaktadır. 40 yıldan fazla bir süredir, 50 milyondan fazla insanın bakış açısına katkı sunduğunu belirtmiştir.

Accenture tarafından “Dünyanın En İyi 50 İş Entelektüelinden” biri olarak gösterilmiştir. Aynı zamanda Harvard Business Press tarafından “En İyi 200 İş Gurusu”ndan biri ve American Express tarafından “Dünyanın En İyi Altı İş Liderinden biri” olarak onurlandırılmıştır. Art arda üç yıl boyunca Worth Magazine’in küresel finans alanındaki en güçlü 100 kişisi arasına seçilmiştir.

Anthony Robbins Kitapları

İçindeki Devi Uyandır

Sınırsız Güç

Bir Dosttan Pusulalar

Dev Adımlar 

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette