Vücut Dili Testi.

Yüz ifadeleri duyguların evrensel dilidir. Bu ifadeleri okumak empatinin temelidir. Kısa testi uygulayarak konu hakkındaki duygusal zekanızı ölçebilirsiniz. Testte size sunulan 20 adet resimdeki yüz ifadelerini belirlemeye çalışın. Her cevap, hangi duygu durumunda yüzdeki hangi kasların aktif olduğunu tespit etme ve duygular arasındaki farklılıkları ayırt etme yeteneğinizi ortaya koyacaktır. Bazı duygu durumları birden fazla soruda karşınıza çıkabilir. Yüz ifadelerindeki şifreleri çözmeyi başarırsanız, insan ilişkilerinin de şifresini çözmüş olacaksınız. (Testin orjinali Berkeley Psikoloji Fakültesinin ortaklaşa çalıştığı Greater Good Science Center tarafından hazırlanmıştır.)

Vücut Dili Testi

Progress:

Sonucu hemen sayfamda göreceksiniz. Puanlarınızın mailinize gönderilmesini istiyorsanız mail adresi giriniz.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

18 Cevaplar Kime:“Vücut Dili Testi.”

 1. Sema Buyuksıvacı says:

  Çokkkkkk calısmam gerekıyormus.Demek oluyor kı ben vucut dılınden anlamıyorum. Iyı kı de anlamıyorumm:))) :tabrakan:

  ****************************

  Ülkemdeki dil biraz farklı olabilir. Sanırım ondan. :)

 2. “Kötü değil, ortalama seviyede” çıktı. Bundan daha iyisini bekliyordum:)

  *******************************

  Olsun. Hiç olmazsa kötü değil. :)

 3. Faydalı bir teknik tavsiye edilir bir bayan tarafından, kafanız cidden bozuk kuvvetle ihtimal dudaklar hafiften büzüştürülerek aşağı sarkmıştır gözler ( sağ elle yazan için solda tersi) sola dönük çokçası aşağıda gövde kamburlaşmış ve ego devrede ve negatif yargılar dökülüp sayılıyor ego tarafından zihinde,işte girdap başladı ahanda tam bataklığa ortasındasınız,biz bir enerjiyizya ve o anda negatif olan bütün zerzevat çekim alanında tıpkı mıknatıs gibi bu 1.çekim oyumben …

  şimdi bu çekimi kestiiiiik kestiiiiiiik çekim 2012 action diyoruz Razz 2.çekime geçtik.

  Sevgili beynim ve zihnim nütfen kendine gel…

  Şipşak hareketi hemencecik dudaklar gülümseme biçimine girdi gövde dikleştirildi gözler sağ yukarı çevrildi otomatikman beyine giden sinir akımı değişti dolayısıyla odakta değişti ego sustu
  ( kandırıldı ) Razz hah ! hadi bakalım biz bir enerjiyiz veeee şu andan itibareeeeen kendimize olumlu enerjileri çekmeye başladık bile …alllam ne güsel bişi bu, deliyim ben ya bilginin bilimin delisiyim her zaman bilimsel hareket ederim diyesi geliyo insanın :D

  seni gidi ego seniiii patron benim ego diyesimde geldi şimdi…..ego ile yapıştırılmış zihin ( bilinç ) ( bize öğretilegelmiş her tür negatif düşünce ve yargı ) zar şeklindeki jelatin kağıdı böylelikle cııııırt! diye çekip çıkarmış olduk oh be ! :) diyesim de gelmiş meğerim benim dimi ama…..:)

  :pertamax

  *****************************************

  Önce gülümseyelim. Sonra mutlu oluruz. :))

 4. haha benim de çok çalışmam gerekiyormuş neyse zamanla inşallah:)

  güzel bir testti sevgiler…

  *****************************

  Devamlı çalışmalıyız. :)

 5. Anjelika says:

  Daha çook çalışmam gerekiyormuş benim de… Sağlık olsun ne yapalım? Ama senin yukarıdaki cevabın da bu duruma açıklık getiriyor diye düşünüyorum. Gerçekten, bizim insanımızın duygularını gösterme tarzı ya da tam tersine göstermeme çabası, o resimdekilerden farklı ifadeler yaratıyor olabilir yüzlerde. Ben sınıfta kalmamı çok açık insanlar olmamamıza da bağlıyorum biraz. Züğürt tesellisi de diyebilirsin ama, başka nasıl yorumlayacağımı da bilemedim. Haydi bir de sen yorumla bu durumumu…

  :malu2

  Teşekkürler test için…

  ****************************************

  Yüz ifadelerini okumak bir lütuf mudur yoksa lanet midir bilmiyorum.
  Çünkü mutluluk bazen anlamamaktır. :)

 6. Yav sen bize ne kadar cok test yaptiriyorsun. Universite hazirlikta bu kadar test cozmedim:))

  ************************************

  Neyse ki bu testlerin sonucu hayatımızı çok fazla etkilemiyor.
  Kendini tanıma gayreti insan olmanın bir gereğidir bence.
  Devam. :)

 7. İnsanlar bazen yüzlerini profesyonelce kullanabiliyorlar.Biz buna maske diyoruz.
  not:cevap olarak maske şiiri yazma
  çünkü otomatik cevapların var senin:)

  **************************

  Aniden kikirdedim valla. :))
  Maske kelimesini görür görmez onu yazasım geliyor.
  Bu sefer başka bir şey yazayım bari:
  “İnsana maskesini çıkarmasını öğütlemiyorum çünkü bu maskenin ardında yüz yok, ondan istenebilecek şey, durumundaki yapaylığın bilincine varması ve bunu itiraf etmesidir.
  Yapaylığa mahkumsam…
  Eğer kendim olmama hiç izin verilmediyse…”
  -Gombrowicz

 8. İşaretle işaretle bitmiyor bu test! Bitmiyor!! :p

  Aslında ben şıkları doğru seçtim ama resimlerki kişiler yanlış durdular. :hoax2

  Kötü değilmişim, oysa ben (daha çok sezgilerime güvenerekten) vücut dili okumada iyi olduğumu düşünmüşümdür hep.

  ****************************************

  Ben de sezgilerime güveniyorum. Fakat vücut dili bazen sezginin ötesinde ifadeler içeriyor.

 9. gökhan says:

  ilk defa yapıyorum hiç eğitimim yok :)

  Test Sonucu: Başarılı.

  Diğer insanlarla içten bir ilişki kurmak için hayati bir yetenek olan yüz ifadelerini anlama konusunda doğal bir yeteneğiniz var. Test sonucunuz ortalamanın üzerinde. Ancak hala kendinizi geliştirebilirsiniz. Araştırmalar insanların yüz ifadelerini okuma yeteneğinin konu üzerinde çalışıldığı takdirde gelişeceğini belirtmektedir. Okumaya ve gözlemlemeye devam edin.

  **************************************

  Bazı konularda doğal yetenek göz ardı edilemez.
  Keşke her şey eğitimle verilebilse.
  Tebrikler.

 10. Ne yazıkki bu testi gerçekten de iyi beden dili bilen birisi hazırlamamış. İnanmayın arkadaşlar 4 yıldır beden diliyle uğraşıyorum ortalama dedi. Onun yerine http://www.paulekman.com dan testlere girin kendinizi orada deneyin. Eğer hoşunuza giderse daha fazlasını satın alabiliyorsunuz zaten. Bu testin sinergoloji bilimiyle uzaktan yakından alakası yok yapamadım diye kendinizi üzmeyin boşuna.

  ****************************

  Yorumunuzu çok etkileyici buldum. Testi yapıp da kendini değerlendirmenin ötesine geçerek testi hazırlayan kişi hakkında hüküm verebilmek ciddi bir yetenek gerektiriyor. :) Sizi coşkuyla tebrik ediyorum.
  Bu arada “İnanmayın arkadaşlar 4 yıldır beden diliyle uğraşıyorum ortalama dedi.” cümlenizi inceledim “İnanmayın arkadaşlar 4 yıldır beden diliyle uğraşıyorum.” kısmını bilgilendirici buldum. :) ( Türkçe, en az benden dili kadar üzerinde emek sarf etmeye değecek bir konu bence. )
  Bu arada “Onun yerine http://www.paulekman.com dan testlere girin kendinizi orada deneyin.” cümlenizi okurken kahkaha attım. Zira hazırladığım bu test zaten konuyu dünyaya tanıtan Paul Ekman’ın sitesinden alınıp Türkçe’ye çevrilmiştir. Orjinali flash olan bu testi html formatına çevirdim…. İlginç değil mi? ( Hala gülüyorum ya. Şaka gibi. )
  Testi uygulayanların üzülüp sevinmesi hususunu ise uygulayıcının keyfine ve iradesine bırakıyorum. Kimin neye üzülüp sevineceğini dayatmak istemem, çünkü bu insanların aklına hakaret olur.
  Diyeceğim son şey ise; insan binlerce test satın alabilir ama akıl asla. :)

 11. ergenler yüz ifadelerini okuma konusunda biraz kötüler diye biliyorum?

  **************************************

  Yıllar geçtikçe insan yüz ifadelerini daha iyi anlıyor sanırım. Tecrübe iyi bir şey.

 12. başarılı olamayacağımı zaten biliyordum. okuyamıyorum insanları.

 13. Belki de gerek yoktur. :)

 14. Hangi secenegi secerseniz secin yetersiz cikiyorsunuz. Eminim basarisizim yorumu yapanlarin arasinda insan sarrafi empatlar vardir. Bir soruyla ben buyum deyip kendinizi hafife almayin.

 15. Oldukça zor bir test olduğunu kabul ediyorum ve söyleminize katılıyorum. Bu testte başarısız olmak gayet normal bir durum. Eğitim görmeksizin başarılı olmak ise tartışmaya açık bir hal. Mikro ifadeleri okuyabilmek oldukça ciddi ve disiplinli bir eğitimi gerektirmektedir.

 16. melisa inanır says:

  :pray:

  ****************************

  Hoş bi şey. :)

 17. ortalamanın üzerinde çıktı. Tahmin ettiğim gibi:)) insanları da kendimi de iyi tanıdığımı düşünüyorum :)

  ****************************************

  Bu durumun iyi mi yoksa kötü mü olduğuna karar veremiyorum. :)

 18. Ortalamanın üzerinde dogal bir yeteneğin var yazdida hangisi doğru hangisi yanlış onları niye göremedim

  ***************

  Test hazırlanırken buna dikkat edilmemiş. Doğal yeteneğinizin ortalamanın üzerinde olması oldukça değerli bir özellik. Umarım bu durum tesellisi olur. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette