Böyle Buyurdu Zerdüşt – 1 / Friedrich Nietzsche

Kadında her şey bir bilmecedir ve kadında her şeyin bir tek hal noktası vardır. Bu, gebeliktir. Erkek, kadın için bir araçtır. Amaç daima çocuktur. Fakat kadın, erkek için nedir? Gerçek erkek iki şey ister: Tehlike ve oyun. Onun için kadını, kadını en tehlikeli oyuncak olduğu için ister ve sever. Erkeği savaşa karşı eğitmeli ve kadını, savaşanı dinlendirmeli. Başka türlüsü deliliktir. Savaşan, pek tatlı meyveleri sevmez. Onun için kadını sever. En tatlı kadın bile acıdır. Kadın, çocuğu erkekten daha iyi anlar; fakat erkek, kadından daha çocuktur. Gerçek erkekte bir çocuk gizlidir. Bu, oynamak ister. Haydi bakalım kadınlar, erkekteki bu çocuğu keşfedin.

Erkek seven kadından korkmalı. Kadın o zaman her şeyi feda eder ve başka her şey değersiz olur. Erkek, kin besleyen kadından korkmalı. Erkek, ruhunun derinliğinde kötüdür sadece. Oysaki kadın felakettir.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Böyle Buyurdu Zerdüşt – 1 / Friedrich Nietzsche”

 1. Handan says:

  Kadınlığımdan vazgeçmeye hiç niyetim yok ve ne yazık ki erkekler o feleketlerden asla vazgeçemeyeceklerdir,hangi sebeple olursa olsun.

  ************************

  Bazen her iki türü de anlamakta zorlanıyorum.

 2. misafir says:

  üstat her kadında Lou’yu görüyordu sanırım.

 3. Bu konuda haklı olduğunu sanıyorum.

 4. Bilyelerimi geri verin. Oynamıyorum ben! :)

  *******************************

  Hayat böyle bir şey işte. Biz oynamasak bile o bizle oynuyor. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette