Koza Kelebeği Bilmez / Robin S.Saharma

Kaderini ancak sen kendin keşfedebilirsin. Senin için hazırlanmış yolu ancak sen görebilirsin. Orası kalbinin seni davet ettiği yoldur. Nasıl ki koza kelebeği bilmez, halbuki kaderidir onun kelebek olmak! Ancak cesur olursa, cesaret ederse bir yumağın içinde sıkışmış kalmışlıktan, kabuğunu kırarak gökyüzüne, özgürlüğe kanat çırpar.

İşte insanoğlunun hikayesi budur. Asla kaderini baştan bilmez ve eğer geçilmemiş yollardan geçmez, açılmamış kapıları açmazsa, sonunda bir anlamda açılmadan iade olacaktır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

6 Cevaplar Kime:“Koza Kelebeği Bilmez / Robin S.Saharma”

 1. Handan says:

  Geçilmemiş yollardan geçmek,açılmamış kapıları açmak her zaman çok kolay olmasa gerek.Herkesin düşünmeden cesaret edebileceğini de sanmıyorum.Ötekisi” cahil cesareti ”dedikleri olsa gerek.Bazen de kadere inanmak gerek sanırım.

  **************************

  Kader kurgudur.
  Kurgu olduğu için kaderdir.

 2. Yazarın ilk okuduğum kitabı “sen ölünce kim ağlar” dı güzeldi okumaktan zevk almıştım ferrarisini satan bilgeyi o kadar sevmedim yani okuduğum ilk kitabın yanında bunu da merak ettim oyumben listeme ekledim :)

  sevgiler

  p.

  *************************************

  Bilgi süngeri olmalıyız. :)

 3. imagine says:

  Evet tırtıl, kelebeği, kelebek olacağını bilmez de sıkışmış mı sanır acaba kendini kozada?… Yoksa hazırlanıyor mudur içten içe kanatlanmaya?… Bir tırtıl gibi düşünmek lazım bazen…

  ******************************

  Kelebek olmak için tırtılken kelebek gibi düşünmek gerekir sanırım.

 4. kapıları zorlamak değil, kırmak gerekebiliyor bazen. yeterli motivasyona erişebildiğim an geçiyorum eyleme.

 5. Özellikle kolu olmayan kapılar ancak kırılarak açılabiliyormuş.

 6. mandrake says:

  bazı kapılar içerden açılır.

  ***************************

  Sadece bazıları bunu bilir. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette