Kadın Vücut Dili (Flört-2)
Dizlerle İşaret Etme:

Bu davranış ilgi ve odaklanmayla ifade eder. Bir kadın, dizlerini ve bacaklarını bir erkeğe doğru çevirerek, vücut dilini o an ilgilendiği erkeği belirtmek için kullanıyordur. Böylelikle bir kişisel alan üçgeni oluşturmuş olur. Dışta olan bacak diğerlerine bariyer görevi görmektedir. Bu sinyali ; “ İlgi odağımdaki kişi sensin” şeklinde tercüme edebiliriz. Bacakların ve dizlerin başka yeri göstermesi kötüye işarettir, özellikle de dizler kapıyı gösteriyorsa. Bir anlamda yanındaki kişi için bariyer olan bacaklar, diğerleri için davet anlamına gelir. Bacaklar ne kadar açıksa o oranda seksüel mesaj gönderilir.

 Karın Jesti:

Yukarıda yer alan fotoğraftaki kadının ellerinin şekli bir çok erkek için davet anlamına gelmektedir. Bunun sebebi; kadının elleriyle genital bölgesi için bir çerçeve yaratmış olmasıdır. Bu davranışı sergileyen kadının vücut dili; “Fark etmeni istediğim bölge burasıdır. Sana vücudumun bu bölgesinin doğru erkek için müsait olduğunu söylüyorum.” demektedir. Bu davranış seksüel açıdan uygun olunduğunu açıkça ortaya koyan bir işarettir.

 Ayakkabı Sarkıtmak:

Bir kadının vücut dilinin bir parçası olarak ayakkabılarını ve ayaklarını kullanış şekilleri başlı başına bir kitap konusu olabilir. Sarkan bir ayakkabı erkeğe verilen güçlü fakat kurnazca bir mesajdır. Bu hareketin dile getirmek istediklerini ; “ Ayakkabımı bu şekilde tutarak sakin, rahat olduğumu belirtmek istiyorum. Belki de biraz sonra daha fazla soyunabilirim.” şeklinde tercüme edilebiliriz. Diğer yandan bir çok erkek için kabul etmeseler de kadın ayağı ilginç bir şekilde çekicidir. Yoksa kadınlar niye bütün paralarını ayakkabı almak ve pedikür yaptırmak için harcamaya hevesli olsunlar?

 Cisimlere Dokunmak/Okşamak:

Psikologlar, insanların içsel hislerini çoğunlukla çevrelerindeki objeler vasıtasıyla yansıttıklarını düşünürler. Dolayısıyla bir şarap kadehini okşayarak tutan bir kadın, vücut dilini “bana bu şekilde davran” demek için kullanıyordur. Dudaklarında bir ruj gezdiriyorsa bu “beni öp” anlamına gelebilir. Ancak bu kadın vücut dili hareketleri, onun başka bir yerde olmayı tercih etmek istemesiyle karıştırılmamalıdır. Aradaki fark davranışların hızıyla alakalıdır. Yavaş ve duyusal olanı iyi, hızlı ve düzensiz olanı ise kötü anlamdadır. Şarap kadehi, takılar, güneş gözlüğü ve kalem bu iş için kullanılan genel objelerdir.

 Kendine Dokunma:

Bu ince ve bir o kadar da açık bir işarettir. Aslında bu davranış; “ Kendime dokunuyorum çünkü gerçekten senin tarafından dokunulmayı istiyorum” anlamına gelmektedir. Diğer yandan kadın bu şekilde kendine dokunarak erkeğin dikkatini onu cezbedecek bölgelerine çekebilecektir. Kalça, boyun ve ayak bilekleri favori bölgelerdir. Gerçeği söylemek gerekirse kadınlar bu yöntemin erkeklerin bilinçaltını etkilediğini bilirler ve bunu kasten yaparlar. 

Her ne kadar kadın vücut dili hakkında yukarıda belirtilen hususlar söylense de, her zaman bu hareketleri mükemmel bir şekilde algılayıp anlamlandırmak mümkün değildir. Kadınlar bu davranışları kasten gösterebildiği gibi, kesinlikle vücutlarının ne dediğini bilmeden de davranıyor olabilirler. Bu arada kadın vücut dilini okuyabilmek, erkekler de dürüstçe ve objektif bir bakış açısı gerektirmektedir. Bir çok erkek ilişki kurabilme arzusuyla basit bir davranışa, olduğundan fazla anlam yüklemeye meyillidir. Hele bu erkek Türk erkeği ise kadının hiçbir davranış sergilemesine bile gerek yoktur. Kadın nefes alsın yeter. Ehi.


* Yazının orjinali http://www.aquiziam.com sitesinden tercüme edilmiştir.
Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Kadın Vücut Dili (Flört-2)”

 1. carmen says:

  Ne diller varmış…Ben kendi cinsime yabancıyım galiba…
  Nefes almamız yeterliyse , bu sonuç çok da şaşırtıcı olmasa gerek…Di mi…

  ************************************

  Türkiye’de yaşayan kadınlar bu konuda fazla dert etmemeliler bence.
  Öylece durup nefes alıp versinler. :))

 2. Anjelika says:

  En doğru cümleleri en sonda sen söylemişsin zaten, hislerime ve düşüncelerime tercüman olmuşsun, benim başka yorum yapmama gerek kalmadı…

  “Bir çok erkek ilişki kurabilme arzusuyla basit bir davranışa, olduğundan fazla anlam yüklemeye meyillidir. Hele bu erkek Türk erkeği ise kadının hiçbir davranış sergilemesine bile gerek yoktur. Kadın nefes alsın yeter.”

  ************************************

  O kısmı tercüme edilmeden benim eklediğim yer. :)
  “Türkler için vücut dili” diye bir kavram var sanırım. :)

 3. aa bazılarını yapmamalıyım :)

  *********************************

  Türkiye’de yaşıyorsan bazen nefes bile almamalısın. :)
  Kadın olmak ne zor ya!..

 4. Kadın olmak ne zor ya!..

  diyorsun ama;siz erkeklerin işi daha da zor:( seçiliyorsunuz-seçen hep kadın…

  Türkiye’de yaşayan (erkekler) bu konuda fazla dert etmemeliler bence…

  **************************************

  Sanırım ülkemde insan olmak çok zor. :)

 5. Farkinda olmadan yaptigimiz hareketler…Tamamen bilincsiz ama yine de bir amaca yonelik yapiliyor….

  ***********************************

  Sanırım tüm bilinçsiz davranışlarımızın kodu bilinçaltımızda saklı.

 6. Allah bin çeşit belanızı versin öyle bi versinki kan aksın …. sizi ateist köpekler !!!

  *****************************

  Allah her şeyi bilir ve görür.
  Dolayısı ile içindeki kini ve pisliği kusmak için başka yerler aramını tavsiye ediyorum.
  Gören göz değil beynimizdir. Nasıl bir beyne sahipsek öyle görüyoruz işte.
  Burası her türlü inanca saygı duyulan bir alan, sadece kendisi gibi düşünenlerin var olduğu ortamlar yaratmak isteyenlerin başkalarına hakaret savuracağı yerlerden değil.
  Bu arada vücut dilinden buraya nasıl geldiğini de anlamış değilim.
  Bazılarının elinde sadece çekiç olduğu için herkesi çivi olarak görürlermiş. Burada çivi yok.

 7. kaynakbu says:

  makaleler güzel, teşekkürler,
  sağlık ve neşeyle, iyi çalışmalar :)

 8. Ben daha çok teşekkür ediyorum. Okunuyor olmaları daha da güzel. :)

 9. nefes alıyor olmak bile yetiyor, evet…

 10. Hoş bir sonuç. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette