Şimdi

Şimdi; tüm yaşamımızın içinde genleştiği o uçsuz bucaksız evren, bizi zihnimizin sınırlarının ötesine götürebilecek sonsuz ve formsuz varlık aleminin giriş kapısı.

İşte o tek şeydir ve var olan her şey.

Hayat şimdidir, çünkü yaşamımızın şimdi olmadığı ve olmayacağı hiç bir zaman yoktur.

Şimdi beni iyi dinleyin! Ehi.

Şimdiyi yaşamak için tam bilinçliliğe yani spiritüel aydınlanmaya ulaşmak gerekir. İşin paradoksal kısmı ise burada başlıyor, zira zihin sorunlarını zihin düzeyinde çözmek mümkün değildir. Kim olduğumuzla ilgili kişisel ve çevresel koşullanmalarla oluşturduğumuz zihinsel imaj (ego) ancak kesintisiz düşünmeyle sürdürülebilir. Ego için şimdi yoktur. O sadece geçmişi ve geleceği önemser. Ego, geçmişi olmadan kim olduğunu bilmez, geleceği olmadan ise hayata tutunamaz. Bu yüzden yaşanan anı, ya geçmişin gözleriyle görür ya da onu hedefe götürecek bir araca dönüştürür. Oysa özgürlüğün var olduğu tek yer şimdidir ve zihnimizi şimdiki ana odaklayabilmenin sırrı da düşüncesiz bilinçtir.

İşin bilimsel olduğu kadar şaşırtıcı kısmı ise kahkaha atan bir insan üzerinde yapılan araştırmalarda gizlidir. Çünkü yapılan incelemeler göstermiştir ki; geleceği ve geçmişi düşünmeden sadece anı yaşadığımız nadir durumlardan biri kahkaha atmaktır. Kahkaha attığınızda ne geçmişte, ne de gelecekte var olabilirsiniz; yalnızca şimdi ve burada olursunuz. ( İnanmayan hemen denesin lütfen. Ben denedim doğru valla.)

Sonuç olarak; spiritüel aydınlanmaya ulaşmanın en kolay ve eğlenceli yolu kahkaha atmaktır.

Evet mizah, spiritüel aydınlanmanın aynadaki görüntüsüdür.

 

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

7 Cevaplar Kime:“Şimdi”

 1. …kapitalist sömürüye karşı, mülkiyet egemenliğine karşı, kamusal ve özel kontrol aracılığıyla ortak varoluşu yok edenlere karşı mücadelede dehşet verici ölçüde acı çekeriz; ancak yine de neşeyle kahkaha atarız.
  Onlar kahkahalarla gömülecektir.
  M.Hardt & A.Negri

 2. Kahkaha atmalı bünyeler. :)

 3. Sonuçta delireceğiz ama değer sanırım. :)

 4. ego-geçmiş-gelecek bağını biliyordum ama, kahkaha ile ilgili olanı bilmiyordum. süpermiş:)

 5. Devamlı gülmeli bünye. O kadar gülmeli ki, ne geçmiş kalmalı ne de gelecek. ( Hunisini takar ve kikirder. )

 6. güldüm.

 7. Gülmek en güzeli. İyi bir şey. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette