Otomat

Cansız varlıkların fenomenal bir bilinci olmadığını kabul ediyoruz genelde. Bilgisayarın durduğu masanın bir iç yaşantısı olması düşüncesi garip geliyor bize. Oysa gene bir cisim olan herhangi bir insanın fenomenal bir bilinci olabilir şeklinde düşünüyoruz.
Acaba bir amipin iç yaşantısı var mı? Yoksa içi karanlık biyolojik otomatlar mı bunlar?
Ya da farlı bir cisim seçelim; fotograf makinası.
Fotograf makinasının bir iç yaşantısı olabilir mi?
Olamaz mı?..
Neden olmasın? ( Makineyi çevirir, flaşın dolma sesi ile objektife bakar. Donuktur bakışları, birazdan denklanşöre basıldığında objektiften içeri akacak ışık, ruhunun resmini çakacaktır negatife. Son hazırlıklarını yapar. Gülümserken patlar fılaş… İçi karanlık biyolojik otomat değildir umarım der içinden… Olmamalı…Yaşandı ama bitmedi, daha başlamadı bile…;)

 

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

3 Cevaplar Kime:“Otomat”

  1. masayı silerken, eğer çok lekeliyse ve ben normalden biraz daha fazla baskı uyguluyorsam, özür diliyorum ondan. yani kısaca, evimde diğer nesnelerden daha çok sevdiğim nesnelerle konuşuyorum. buna şahit olan kişiler tarafından salaklık, delilik vs vs ile açıklanabilinir bu durum fakat ben onlarla neden konuşuyor olduğumu sorgulamıyorum hiç.
    var mı, yok mu bilmiyorum. var olduğunu kabul ediyorum sanırım.

  2. Belki de vardır. Bu yüzden sana hak veriyorum. :)

  3. yazı için teşekkürler. güzel bir paylaşım.

    *****************************

    Değerlendirme için ben teşekkür ederim. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette