Gandi

“Londra’da hukuk öğrenimi görürken soyadı Peters olan, kötü niyetli ve kibri ile ün salan bir hocası vardı. Gandi onunla her tesadüf edişinde hiç boyun eğmedi, hep dik durdu ve ona yanıt verirken sözünü esirgemedi. Bir gün Peters üniversitenin kafesinde bir şeyler yiyorken Gandi yemeğini alıp yanına oturdu. Hocası kibirli ve ukala bir ses tonuyla şöyle dedi:

‘Gandi, anlamıyor musun? Hiçbir zaman bir domuz ile kuş yan yana oturmaz.”

Gandi, ‘Paniklemeyin hocam, ben uçuyorum öyleyse’ deyip başka bir masaya geçti.

Profesör Peters bu olaya çok sinirlendi. Bunun acısını çıkartmak, yapacağı sınavda ona bir ders vermek istedi ama Gandi soruların hepsini doğru cevapladı. Sıra en önemli ve can sıkıcı soruya gelmişti.

‘Gandi, yolda yürürken iki çanta görüyorsun, biri akıl diğeri para dolu. Hangisini alırdın?’

Gandi hiç düşünmeden, ‘Para olanı hocam’ dedi.

‘Ben senin yerinde olsam diğerini alırdım. Sence de olması gereken bu değil mi?’ dedi hocası.

Gandi şöyle cevap verdi:

‘Herkes ihtiyacı olanı alır!’

Profesör öyle kızmıştık ki sınav kağıdına “APTAL” yazıp Gandi’ye kağıdı uzattı. Gandi bir yere oturup birkaç dakika düşündükten sonra profesöre şunları söyledi:

‘Kağıda imzanızı atmışsınız ama bana bir not vermemişsiniz hocam.’”

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

3 Cevaplar Kime:“Gandi”

 1. Vuhu!

  ***********************

  :)

 2. daha çok paylaşım istiyorum dostum🙂🙃

  **************************************

  Şu sıralar kısa hikayeler yazmakla çok meşgulüm. Fırsat bulduğumda nadiren blogda paylaşım yapabiliyorum.

 3. Merhabalar.
  Gandi ile hocasının arasında böyle bir diyalog geçmediğini savunanlar var. Uydurma diyorlar. Size göre durum nedir?

  **********************************************

  Teyid etme imkanım olmadı ne yazık ki.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette