Özgürlük Kahramanlığına Halim Kalmadı

İki küçük örnek verip yazımı bir son cümleyle bağlayacağım, saygıyla.

Birincisi, İstanbul Askeri Casusluk Davası’nda 140 yıl hapis istemiyle yargılanan, Tamer Karslıoğlu’na ait, ‘Oyumben’ adlı Dualete yayınlarından çıkmış hatıralarında anlatır.

14 yıl boyunca Askeri İstihbarat Birimi GES komutanlığında çalıştı. Ağ güvenliğini sağlamak, terör örgütlerinden ele geçirilen şifreli dijital dosyaları çözmek, görevlerinden bazılarıydı. Geneykurmay Başkanlığı’na Adli Bilişim konusunda bilirkişilik yaptı. Kariyeri boyunca 69 takdir ve ödül aldı. Bu olaylara kadar hiç disiplin cezası almadı ve hiçbir soruşturma geçirmedi. Dava sürerken TSK’dan atılan tek subay o idi.

Tamer Karslıoğlu hatıralarında dünya mizah tarihine girecek bir anısını anlatır, yazılım konusunda uzmandır ve her hafta genelkurmay karargahına birifing vermektedir, işte tam bu günlerde ‘görevden alınır.’.

Buraya kadar sorun yok, birkaç özel eşyasını toplamak için odasına gittiğinde kapıda kendi görevine yeni atanmış kişiyle karşılaşır.

Peki göreve yeni atanan daha önce hangi işi yapıyormuş, sıkı durun: Kuru Temizlemecilik.

Tamer Karslıoğlu anılarında, bu kadar özel ve uzmanlık kariyeri isteyen bölüme bir kuru temizlemecinin atanmasını şöyle yorumlar: ‘herhalde düşmanı gülmekten öldürmek için…’.

OdaTV

 

Nihat Genç

Yazıyı Gazeteden Okumak İçin Tıklayınız.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette