Biz Buradayız O Savcılar Nerede?

FETÖ ile Mücadele Siyaset Üstü Mesele:

MİT’e devredilen Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı’nda kısım amiriyken 2010 yılında ‘Askeri Casusluk’ soruşturmasıyla hayatı değişen emekli Yarbay Tamer Karslıoğlu kriptoloji konusunda TSK’nın seçkin subaylarındandı.
Çoğunluğunu Denizci subayların oluşturduğu davadaki tek karacı subay olan Karslıoğlu, aynı zamanda İstanbul Askeri Casusluk davası nedeniyle TSK’dan atılan tek subay oldu. Karslıoğlu, beraat kararı üzerine duygularını Aydınlık’la paylaştı: “Bu davadaki herkesin hayatı ayrı bir film olarak çekilebilir. İnanılmaz dramlar var. Ben bir sabah bir terör örgütü üyesi olarak uyandığımda bu benle ilgili bir şey değildi, benim konumumla ilgiliydi. ‘FETÖ’ (Fethullahçı Terör Örgütü) dediğimiz paralel yapı üyelerinin devletin içerisindeki varlığı tespit edildi. Geleceğimizle ilgili eğer bir söz sahibi olmak istiyorsak bunu siyaset üstü bir mesele olarak ele almalıyız. FETÖ ile mücadeleyi bir varoluş mücadelesi olarak görmeliyiz. Şuan da bir umut oluştu.”
Dava sürecinde kendisini en çok yaralayan hususun TSK’dan atılması olduğunu belirten Karslıoğlu, şöyle devam etti: “TSK içerisinde de FETÖ unsurları olmasaydı bu tür şeyleri yaşamamız mümkün olmayacaktı.
Hukukun üstünlüğünü bahane göstererek hukuka saygı duymak adına hiç ses çıkartmayan komutanlarımız inşallah bu davanın kararıyla ilgili haberdar olurlar. Bu muydu saygı duyduğunuz hukuk diye onlara sormak istiyorum. Şu anda bu garabete saygı duyan herkesin sorumlu olduğunu düşünüyorum.”ayd_web_logo

Gazeteden Okumak İçin Tıklayınız!

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette