Elektronik Benlikler – 3

Temsil eden, temsil edilenin yerine-geçtiği ölçüde onu yok eder. Medya da “ben” i temsil ederken, “ben”im yerime geçmiştir. Özne ölmüştür. Medya, tüm yaşamımıza eklenerek, yapışarak, yerine geçerek hipergerçeklik olmuştur. Yabancılaştırarak sahip olmuştur. Elektronik benlik, benliğin imhasıdır. Beckett karakterleri gibi “kendi kimliğini aramaz, ondan kaçar.”

“Artık benlik, yaratma yetisinden uzaklaşır, benliğin öznelliğine dönüş yoktur; o belirleyen değil, belirlenendir, tasarlayıp kuran değil, bir tasarımdır.”

 

Mukadder Erkan

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

14 Cevaplar Kime:“Elektronik Benlikler – 3”

 1. misafir says:

  böyle olmak mutluluk ama oyumben. görmüyor musunuz herkes ne kadar mutlu, ne kadar hoşnut halinden, ne kadar mükemmel, ne kadar tamamlanmış, ne kadar …..?

  tüm yazılarınıza yorum yazdım oyumben, n’olcak şimdi Question

 2. Tüm yazıların altında yorum olacak. :)

 3. misafir says:

  yeni yeni tazecik yazılar ekleyeyim demek yok hiç Smug

 4. :) Taze yazı için taze bilince ihtiyacım var. :)

 5. misafir says:

  peki :)

 6. misafir says:

  Her şey güzel olacak !

 7. Buna inanıyorum.

 8. misafir says:

  inandığınıza inanıyorum. kötü bir taklidinizim, evet :)

 9. Enteresan. :)
  :ngacir:

 10. misafir says:

  bu blog ne enteresanlıklar gördü oysa :)

 11. Hala da görmeye devam ediyor bence. :))

 12. misafir says:

  Keyif alıyorsanız ne
  Alá Smile

 13. Keyif yaşamın en büyük parçası olmalıdır bence.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette