Bilinçaltımız ve Eşikaltı Büyücüleri / Bazı şeyler görünmesi için saklanır

Bilinç değerlendirir, algılar eler.

Bilinçaltının böyle bir şansı yoktur.

Beyin gün içerisinde 2000 e yakın girdiye karşı karşıyadır.

Algı dışarıdan gelen uyarıların kabulüdür.Genel ve anlıktır.Bu uyarıların sadece çok az bir bölümü beyin tarafından bilinçli olarak tanımlanır ve süreçten geçer. Gerisi bilinçaltı bellekle ilgilidir.

Gereksiz bilgiler kaybolur gider diğerleri bilinçaltına yerleşir. Bilinçaltınıza yerleşenleri değiştiremezsiniz. Bilinçaltınızı yargılayamazsınız ve kolay kolay unutamazsınız. Bilinçaltı bellek davranışlarınızı ve kararlarınızı etkiler.

Bilinçaltımız büyülü bir alan, insanların kendisine bırakılamayacak  kadar büyülü bir alan.

Kelime, görüntü ve sesler vasıtasıyla bilinç algımızın sınırlarının altında yapılan etkileme çalışmasına sublimen adı veriliyor.

Sub latince altında Limen de eşik anlamına geliyor. ( Eşikaltı)

Net duymadığımız seslerle ve görmediğimiz görüntülerle etkileme, kişinin farkında olmadan girdiye yanıt vermesi yada etkilendiğinin farkında olsa bile ne olduğunu bilememesiyle olmaktadır.

Beyin, gün içinde karşılaştığı binlerce mesajı hızla unutur. Üç tür mesajı ise unutmaz ve bunlar bilinçaltına yerleşir:

Dehşet, seks ve ölüm.

Bilinçaltı doğası bunlara hayır diyemez.

Bunları reklamda ve propagandada çok açık kullanma şansı yoktur. Öyleyse en iyi teknik, görüntülerin içine gizlice yerleştirmektir.

Buradaki ana yöntem görünmesi için saklamaktır. Teknik ilk anda gözünüzün görmemesi ama bilinçaltınızın fark etmesi üzerine kuruludur. O yüzden reklamlardaki görüntüler flu, yorumlanamaz, tam olarak nitelendirilemez ve ispatlanamaz olarak kullanılır.

Ölüm ve dehşeti çağrıştırmak için kullanılan sembol, kafatası silüetidir.

Seksi çağrıştırmak için yerleştirilen görüntüler ise penis silueti, çıplak vücutlar ve çeşitli şekillerde yazılmış seks yazılarıdır. Bu tür semboller reklamlarda görülmeyecek şekilde konulur böylece bilinçaltına bir çengel atılır.

Propaganda iyi yada kötü değildir, doğru ya da yalan olması gerekmez. Propaganda bir yöntemdir. İnsanların fikirlerini, duygularını, bakış açılarını değiştirmek için yapılan tüm çalışmaları içeren bir yöntem.

– Eşikaltı Büyücüleri / Ahmet Şerif İzgören

Şimdi aşağıdaki resme iyice bakın ve subliminal mesajı bulmaya çalışın…

Uyanın !.. Tercihlerinizi, yaşam tarzınızı, kararlarınızı sizin onayınız olmadan etkiliyorlar… Bilinçaltınızı gıdıklıyorlar, kaşıyorlar, tokatlıyorlar ve mıncıklıyorlar… Uyanın çok geç olmadan. Esasında olmadığınız bir şeye dönüşmeden Uyanın…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

13 Cevaplar Kime:“Bilinçaltımız ve Eşikaltı Büyücüleri / Bazı şeyler görünmesi için saklanır”

 1. Yorumlarınız oldukça vurgulu ve kaliteli.. Bu sitedeki bütün başlıklarınızı okudum.. Lütfen mailime okuyabileceğim başka linkler atın…

  Çünkü okumaya doyum olmuyor…

  *****************************

  İlginiz için minnettarım. Genelde internette bildiğim bloglara bakıyorum fakat kitaptan okumayı daha çok seviyorum.

 2. küçük bir yerde yaşıyorum ve karşı eve genç bir kiracı kız geldi. epey geç bir vakitte sevgilisini uğurlarken sarılıp, öptü. birden “terbiyesiz” kelimesi çıktı ağzımdan. o kadar anlık birşeydi ki çok şaşırdım bu tepkime. ki bu tür konularda esneğimdir, herkesin, başkalarının da sınırını gözeterek elbette, özgürce yaşayabilmesi taraftarıyım vs vs.
  mahalleli arasında, “mahallenin namusu” gibi saçma sapan kavramlar ortaya atıldığında en çok tepkiyi ben veririm bunu dile getirene….
  yani demem o ki, neler oluyor bana ya Struggle

 3. İnsan bazen sahip olmak istediği şeylere sahip olamadığında refleksif bir kızgınlık hissedebilir. Adı üstünde refleks olduğu için farkında olmayabilir.

 4. hayır ya , ondan değil :(

 5. Emin değilim.

 6. bakalım doğru anlamış mıyım :bir sevgiliye “sahip” olmak istiyorum, olamıyorum. kızıyorum. öyle mi?
  benim düşündüğüm şey ise olmadığım bir kişiye dönüşüyor olmak.
  ben eminim.

 7. Doğru anlamış olduğunu değerlendiriyorum. Bu durumu tam anlamıyla idrak edebilirsen olmadığın bir kişiye dönüşmezsin bence.

 8. idrak konusunda sizin kadar yetenekli olduğumda, neden olmasın oyumben.

 9. Belki de daha fazla yeteneklisindir. :)

 10. benimle bir probleminiz mi var?

 11. Asla. Çözümleri severim problemleri değil.

 12. misafir says:

  kıskanmadığıma hala eminim ben! :)

 13. Güzel bir şey. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette