Istırap ve Can Sıkıntısı

İhtiyaç içinde olmak ve yoksunluk ıstırap doğurur.
Sahip olunması gerekenden fazla şeye sahip olmak ise can sıkıntısı yaratır.
Ve insanoğlu ıstırap ve can sıkıntısı sarkacında sallanıp durur…
Vanitas Vanitatum diye haykırmak istiyorum. ( Derin nefes alır, gözlerini büyütür… )

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Istırap ve Can Sıkıntısı”

 1. üniversitede bir sınıf arkadaşım vardı. zekası konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü aynı okulda okuduğumuza göre belli bir puanı aşmıştı. ama aklı çok farklı çalışırdı.
  mesela; saha çalışmalarında, direği dik dikmek için çekül kullanılır ya; direği elinle tutarsın, çekülü bırakır ve paralel olacak şekilde ayarlarsın.
  bu arkadaşımıza hoca “çekülü düzelt!” diye bağırdığında arkadaş yamuk duran direğe uyarlamak için ayağıyla çekülün kurşununu direğe yapıştırır ve ikisini paralel yapardı.
  o zamanlar gülmekten ölürdük tabii de, şimdi kendine göre haklı bir yanı olduğunu düşünüyorum.
  konuyla alakasız olarak, ne zaman çekül resmi görsem o aklıma gelir.

  konuyla ilgili olarak da, sarkacın tam ortada olduğu kısa zamanlarda kendimizi iyi hissediyoruz sanırım. salınım ne kadar dar olursa, dengeyi o kadar sık yakalayabiliriz belki?

 2. Haz ve elem arasında sallanıp duruyoruz işte. Bence çekül tam ortada sabit durduğunda, hareket de bitecek ve ölmüş olacağız. :) Konumuzla alakası yok fakat bazen canlı varlıklarla cansız varlıkların arasındaki farkı tam olarak algılayamıyorum. Belki de cansız sandığımız çekülün de bir canı vardır.

 3. orta noktada huzurun olduğu konusunda hemfikiriz yani:)

 4. Aslında bilincimizi ruhumuzla senkronize edip beş duyunun ötesine geçmeyi başarabilirsek çekülün yörüngesindeki her noktada huzuru bulabileceğimize inanıyorum. Fakat orta nokta nihayi huzur noktası bence. :)

 5. misafir says:

  sallanıyorum…. yuvarlanıyorum…

 6. Vanitas Vanitatum diye haykır hemen geçer. :)
  :bingung:

 7. misafir says:

  haykırdım ve fakat şöyle diyen bir ses duydum : insan acizdir, muhtaçtır, çok fazla artistlik yapmamalıdır. ürktüm Wilt

 8. İnsan neye inanıyorsa odur. :)

 9. misafir says:

  hmmm :bingung:

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette