Başaramayacaklar…

Bir gazetede “Basılan Karakola Kahreden Telefon” başlığıyla okuduğum yazı kahretti beni. Dört şehidimizden ziyade, adeta terörisletin başarısını konu alıyordu yazı. Öylece bakakaldım ekrana. Okuduğum her kelime aklıma bir acı bombası savuruyordu. Ekrandan çıkan bir el sanki boğazıma sarılmış nefes almamı engelliyordu. Tek tesellim şehitlerin gazetede yer alan bu yazıyı okuyamıyacak oluşları oldu.

Sanırım bu duruma verilebilecek en güzel cevabı Seval öğretmen vermiş.

Seval öğretmenler ve onun öğrencileri var olduğu sürece başaramayacaklar…

Seval Eroğlu’nun konuşmasının yer aldığı site:

http://www.borhaber.net/Detay.asp?Id=424

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

2 Cevaplar Kime:“Başaramayacaklar…”

 1. Anjelika7 says:

  Şehit haberlerini her duyduğumda, yüreğimden bir parça kopup gidiyor sanki. Bu seferki de çok beter bir acı verdi. Çaresiz kalmak inanılmaz feci bir duygu. Seval Öğretmenin konuşmasını senin bloğunda gördüm ilk kez. Paylaştığın için çok teşekkür ediyorum.

  Onu dinlerken gözyaşlarıma hakim olamadım bir türlü. Seval öğretmenin yüreğine sağlık. Ona gönül dolusu sevgiler gönderiyorum. Ondan yayılan ışık umarım bütün Türk çocuklarını sarıp sarmalar da, her biri birer Seval öğretmen gibi vatan aşkıyla ülkenin dört bir yanına ulaşır. Tekrar teşekkür ediyorum oyumben. Sağ olasın. Ben de facebook’da paylaştım. Bu konuşmayı herkes dinlemeli. Bazı duygularını yitirenlere bir kıvılcım olur belki.
  :heart:

  *********************************

  Bence öğretmenlere çok büyük görev düşüyor. Körpe beyinlere doğru yolu gösterecek yegane güç onlar.
  Seval öğretmenlere şükranlarımı sunuyorum.

 2. Seval Öğretmenimin ve Şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.Bölesi Cumhuriyet Kadınlarının var olduğunu bilmek beni çok onurlandırdı.Sahiden de başaramayacaklar ya sahiden.
  Bu arada haberleri seyretmiyorum…

  *****************************

  Ne gerekiyorsa yapmalıyız…

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette