Sayıklamalar 23

Amacımızın, her düşün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktan ziyade düşlerimizin hayatımızı değiştirebilecek planlar haline gelebilmesini sağlayacak bir zihin yapısına kavuşmak olmasını istiyorum. Gerçekler karşısında yok olup giden hayaller, düş kurmamızı engellerse beynimiz kurur. Beynimiz kurursa ruhumuz büzüşür. Ruhumuz büzüşürse pısarız. Beynimizi besleyelim. Gerçekleştiremeyecek bile olsak hayallerimiz olsun.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Sayıklamalar 23”

 1. handan says:

  Hayal kurmaya devam o zaman.

  ********************

  Bıkmadan…

 2. “Amacımızın, her düşün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktan ziyade düşlerimizin hayatımızı değiştirebilecek planlar haline gelebilmesini sağlayacak bir zihin yapısına kavuşmak olmasını istiyorum.”
  Ben de…

  *****************************

  Hayaller gelecek planlarımız olmalı. :)

 3. misafir says:

  düşlemiyorum, planlamıyorum, istemiyorum çünkü önemsiz. çünkü olan ile olmayan da aynı hissi yaratıyor bende, arada hiçbir fark göremiyorum. içimdeki o kocaman boşluğu asla dolduramıyorum, hep bir parça eksik hissediyorum kendimi, bir parça yabancı.
  insanı tüketen bir duygu bu. bunun nedenini bilemiyor, bulamıyor olmak da ona keza.

 4. Her zaman hissettiğimiz o boşluk belki de ilhamın uyuduğu yerdir. Uyandırmak hoş olur. :)

 5. imagine says:

  bir imagine olarak hep imagine :) kahpe gerçeklere karşı masum düşler, kimse tutamaz bizi!!! ;)

 6. Düşler gerçekleştiğinde, gerçek masum olur. :)

 7. misafir says:

  aynı şeyden bahsetmiyoruz oyumben, fakat iyimserliğiniz güzel :)

 8. İyimserlik yaşama sevinci verir. :)

 9. misafir says:

  onu diyorum. bende yok, hiç yoktu da. üstelik yaşamış olduğum herhangi bir kötü olay etkili olmadı bunda. keşke olsaydı, geçici bir durum olurdu zira bu.
  her şeyin zıddıyla kaim olduğunu, iyilik kadar kötülük de olduğunu biliyorum yeryüzünde. bununla nasıl başa çıkamayacağımı bilmiyorum yalnız, çünkü bir başkasına – ki bu insanı tanımıyor da olabilirim – yapılan her türlü kötülüğü yüreğimde hissediyorum. ( kulağa çok ama çok garip geliyor biliyorum) orada birikiyor her şey sonra ve asla gitmiyor, gitmediği gibi olumlu şeylere de kapatıyor kendini.
  garip demiştim ama belki garipten ziyade bir çeşit ruh hastalığıdır, bilemiyorum tabi.
  kafanızı şişirmiş olma ihtimaline karşın, özür babında kabul ederseniz : :coffee:

 10. İyimserlik en iyi tedavidir. Hemen iyimser ol demiyorum. Sadece düşün.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette