Gerçek bir hikayenin konumuz ile alakası :

Şimdi, bir  önceki bölümde yazmış olduğum “Gerçek Bir Hikaye” konulu yazının konumuzla alakasını ifade edeceğim:

26 Ocak 2006 tarihinde oyumben blogunu oluşturup daha önceden okuduğum kitaplarla ilgili bazı yazıları yayınlamaya başladım. O tarihte her şey normaldi. Okuduğum kitaplardaki bilgileri  paylaşıyor olma düşüncesi, bende hoş bir duygu yaratmıştı. Sonra blogla ilgili teknik ayrıntıları öğrenmeye çalışırken, istatistikler bölümü dikkattimi çekti. İlk başta, günde beş-on kişi okuyordu blogumu. Fakat bu sayı her geçen gün arttı. Şubat ayında 3000 civarında hit almıştım. Gün geçtikçe  blogumla ilgili ilk baktığım yerin bu istatistikler  bölümü olduğu dikkatimi çekmeye başladı. Evet hit manyağı olmaya başlamıştım. Gözüm dönmüştü sanırım. İstatistikler bölümünü incelerken dişlerim sivriliyor, kulaklarım büyüyor ve kıllanıyordum. Devamlı daha fazla kişi blogumu ziyaret etsin istiyordum. Yazılarla ilgili olumlu bir yorum okuduğumda keyifle sırtarıyor, sandalyemde geriye yaslanıyor ve “ne hoş şeyler yazıyorum” diye iç geçiriyordum. Eğer bir gün önceden aldığım hit daha fazlaysa gözlerim pörtlüyor, şebelek gibi ekrana bakıyordum.(Kendi kendime konuştuğumu fark ettiğim ilk an.)  Hit sayısı düşmesin diye her gün bloga bir şeyler yazıyordum artık. Sanırım araç amaç olmuştu… Beyin kullanma klavuzu yazı dizisini yazdığımda artık delirmiş olduğumun farkına vardım. Ehi… Şimdi, ne alaka beyni kullanma klavuzu? Manyaklık mertebesindeki son nokta bu diye düşünmeye başladım. Ehi (Kafası omuzlarının arasında piston gibi inip kalkarak güler…Böğürmek geçer içinden. )

Günler birbirini kovalıyordu, artık sadece kendi bloguma yazı yazmakla kalmıyor, dünyadaki tüm blogları okuyayım, yorumlar yazayım istiyordum. Evet bir Ethernet paketi olup internette yaşamak istediğim çok olmuştu geçmişte, ama ilk defa bu şeyin bende bağımlılık yapmaya başladığını keşfettim. Kendimi tanırım. Senelerce günde iki paket sigara içtim. ( Harika bir şeydir. İçmeyen bilmez. Çok faydalandım. Pişman değilim, birdaha dünyaya gelsem gene içerim.) Fakat sigaranın bana hükmetmeye başladığını idrak ettiğimde, sigayarı bırakmaya karar vermiştim. (Bu arada azaltabilseydim bırakmayacaktım.) Dokuz seneden beri sigara kullanmıyorum. (Sigarayı bırakmak, içmek kadar güzel.)

Sonuç itibariyle; bağımlılıkların bana göre olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden bazı kararlar aldım:

1.Blogda istatistikler bölümüne bakmıyacağım.

2.Çok saygı duyduğum ve arkadaşlarım listesine aldığım değerli varlıkları listemden sileceğim.  (Beni arkadaş listelerine alarak onurlandıran saygıdeğer kişilerden listelerinden beni silmelerini istirham ediyorum.)

3.Blogumu her gün güncellemiş olmak için güncellemeyeceğim. (Stresi sevmiyorum.)Daha seyrek güncelleme yapacağım. (Ohhh…;)

4. Bazen aklıma gelen şeyleri hoyratca ifade edecek, kaygısız olacağım. ( Bunu yaparken kullanmış olduğum ifadelerin toplum üzerinde oluşturabileceği negatif etkiler konusunda sorumluluk kabul etmiyorum. ) Umursamaz, aymaz olma hakkımı fütursüzce kullanmak istiyorum. ( Bu blogu tam olarak hangi maksatla yapmış olduğumu keşfettiğimde daha mantıklı kararlar alabileceğimi düşünüyorum.)

5. Delireceğim.. ehi.. ( Salyası akarak güler… Bazı sesler çıkarır… Aniden susar …Gözlerini büyütür.)

6. Bayır aşağı umarsızca koşacağım…

Not : Bendeki bu durumun, mevsimsel şartlarla ilgisi olup olmadığını bilmiyorum. ( Gülmesi bitmiştir. İçinde bir burukluk vardır. )

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

6 Cevaplar Kime:“Gerçek bir hikayenin konumuz ile alakası :”

 1. Sen de neredeyse New york’lu adama benziycekmişsin desene.(ben dede bu bloğu okumak bağımlılık yaptı farkındayım tıpkı sigara gibi ama olsun)Bayır aşağı koşunca düze iniceksin o zaman ne olacak?

  *************************

  O adam benim ehi.

 2. Sahi mi?

  *****************

  Evet essağh valla. ehi.

 3. Memnun oldum tanıştığımıza.

  **********************

  Teşekkür ederim. Ben de memnun oldum…

 4. Anjelika7 says:

  Vahim bir sonuca gitmek üzereyken, tam zamanında frenlemişsin kendini. Bunu herkes başaramaz. Seni bütün kalbimle kutluyorum (özellikle de sigara konusunda). Keyfine bak ya! Değer mi hit olacağım diye kendini hırpalamaya? Keyif alınması gereken uğraşlar esaret ya da eziyet haline dönüşmemeli. Neyse, geçmiş olsun. Artık iyisindir umarım. Sevgilerimle…
  :rate
  :rate

  ************************

  Bi miktar iyileştim sanırım.
  Rahatlamak için yazıyorum sadece. oh.
  Araçların amaç olmasına müsade etmemeliyiz.

 5. Anjelika7 says:

  Ayy! İki kere çıkmış bu yaramaz çocuk!

  *********************

  Olsun pekişmiş.
  Kalabalık durunca daha etkileyici oluyor.

 6. are valued, it creates a culture of interactivity and gives the impression to other readers that your comments se

  *****************

  Hö? What happened?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette