Toplam Puanınız:

Siz tek başına vakit geçirmekten keyif alan bir insansınız. Çünkü en iyi sonuçları kendi başınıza çalışırken elde edersiniz. Yalnız başınıza olduğunuzda daha iyi düşünür, daha çok ilham alırsınız.

Bu sosyal becerilerden yoksun olduğunuz anlamına gelmez. Sadece kendinize ait bir sosyal alanız olmasından zevk alırsınız. İnsanlarla uzun süre vakit geçirmenin yorucu olduğunu düşünürsünüz. Çünkü yapılması gerekeni yapmanıza engel olurlar. Onlardan uzaklaşmak gücünüzü yeniden toplamanızı sağlar. Bir bakıma kendi kendinizin en iyi arkadaşısınız.

Yeni insanlarla tanışmaktan çekinmez, çok iyi bir dinleyici olduğunuz için, sürekli kendinizden bahsederek konuyu tekelleştirme ihtiyacı hissetmezsiniz. Etrafınızda çok fazla insan olmasını da istemezsiniz. En yakın arkadaş çevrenizde vakit geçirmek sizin için yeterlidir. Her gün yeni biriyle tanışıp onunla takılmak yerine, az sayıda insanı yakından tanımak size daha cazip gelir. Hatta her gün yeni biriyle tanışmanın yüzeysel olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.

Yapmanız gereken bir iş olduğunda, tüm dikkatinizi işe verebilir, tek başınıza ya da küçük bir ekiple çalışırken daha çok gelişme kaydedersiniz. Dikkatiniz kolay kolay dağılmaz. Başkalarının ne yaptığını merak etmez, boş sohbetlere ya da dedikodulara kulak asmazsınız.