20 Soru, 60 puan üzerinden toplam Puanınız:

Depresyonla huzur arasındaki ince çizgide yürüyorsunuz. Bir gün televizyonda haberleri seyrederken ya da bir gazetenin ikinci sayfasını okurken aniden idrake varıp (ışığı görüp) ruhunuzu depresyonun çarklarına kaptırma tehlikeniz olduğunu söyleyebilirim. Bir şekilde stresle başa çıkabiliyorsunuz fakat bu kendi gayretleriniz sayesinde gerçekleşiyor. Evet bir sabah uyandığınızda anlamsız hayatınızı sorgulamanızın ardından isterik kahkahalar atarak delirme ihtimaliniz mevcut. “Sakın burası neresi?”, “Ben kimim?”, “Noluyo lan?” gibi sorular sormayın. Hele yanlışlıkla “Ne olacak bu memleketin hali?” sorusuna maruz kalırsanız hemen bölgeyi terk edin.

Patronunuz veya çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi normal seviyede sürdürmek adına tavizler vererek dengeyi bulma yeteneğiniz var. Ancak unutmayın ki; dengeyi bulmak adına aklınızın ayarıyla oynuyorsunuz. Ayarları zorladığınızda zembereği yerinden attırabilir ve aklınızın pekmezini akıtabilirsiniz. ( Bu ne ya? )

Hayatı ciddiye alma ve boş verme arasında uygun bir yerde konuşlandırdığınız aklınızın konumunu muhafaza ediniz. Kolay gelsin.