20 Üzerinden Toplam Puanınız:

Yapması gereken çok işi olan yoğun bir insansınız. Kurslara gitmek ya da herhangi bir konuda bir şeyler öğrenmek için kitap okumak yerine, yapmanız gereken şeyleri halletmeyi tercih ettiğiniz için kimse sizi suçlayamaz.

Bir sorunla karşılaştığınızda, elinize konu hakkında bir kitap alıp okumak yerine, birinden yardım istersiniz. Seminerlere ya da eğitimlere katılarak değil, tanıdığınız bir kişiyle konuşarak ya da birini gözlemleyerek öğrenirsiniz. Yeni bir bilgisayar, cep telefonu vb. bir cihaz aldığınızda kullanım kılavuzunu incelemek yerine, çalıştırmayı denersiniz.

Kursa gönderildiğiniz nadir zamanlarda, eğitmenin hemen konuya girmesini beklersiniz. Konunun teorisinden büyük ihtimalle nefret eder ve günlük hayatınızda nasıl kullanabileceğini öğrenmek için can atarsınız.

Eğitimden pek hoşlanmadığınızın farkındasınız. Belki de bu huyunuz, okul yıllarınızdan kalmadır. Belki de ezbere dayalı öğrenme yöntemlerinden, ödevlerden ve sınavlardan nefret ediyorsunuz. Resmi eğitimi keyif alınacak bir şeyden çok, tahammül edilecek bir şey olarak görmeniz hiç şaşırtıcı değil.