Toplam Puanınız 20 Üzerinden 

Siz daima başkalarının nasıl hissettiğin bilen birisiniz. Ama dahası da var; başkaları heyecanlandığında ya da morali bozulduğunda, kızdığında ya da canı sıkıldığında, sadece nasıl hissettiklerini anlamakla kalmaz, siz de aynı şekilde hissedersiniz.

İnsanlarla o kadar kolay empati kurarsınız ki kendinizi onların  yerine koymak için çaba bile harcamazsınız. Bu artık otomatik olarak yaptığınız bir şeydir. Nasıl hissettiklerini bilmek ve anlamak için yanar tutuşursunuz.

Başka insanların duygularına bu kadar uyum sağlayabilmeniz, insanlarla aranızdaki farkları değil, ortak noktaları çabuk gördüğünüz anlamına gelir. Başkalarıyla aynı düşüncede olmak, anlaşmazlık yaşamaktan daha kolaydır. Bir fikriniz olduğunda nazik ve anlayışlı olmaya dikkat edersiniz. Kelimelerinizi, ses tonunuzu, tavırlarınızı ve zamanlamanızı dikkatle seçer, kimseyi gücendirmek ya da rahatsız etmek istemezsiniz. Uyumluluk doğanızda olan bir şeydir.

İnatçı bakış açılarına sahip insanlarla karşılaştığınızda, içgüdüsel olarak, patlamak üzere olan duygularının etrafından dolaşırsınız. Esnek bir insan olmaktan memnunsunuz. İnsanlarla olan ilişkilerinizi korumak için boyun eğmeye, ödün vermeye ve hatta tamamen geri çekilmeye razısınız. Uyumu korumak için gerekli olan her şeyi yapmaya hazırsınız.

Başkalarına öncelik vermenin, her zaman öncelikli olmayacağınız anlamına geldiğini bilirsiniz. Karşınızdaki insana bazen zoraki katılmak mecburiyetinde kalır, seçim şansınız olsa, belki de yapmak istemeyeceğiniz bir işi yaparsınız. Ancak böyle şeyler genelde sizi rahatsız etmez.