Toplumun belkemiği olarak tabir edilen düşünenler dünyayı idare ederler. Güçlü çalışma etikleri ve yüksek standartları sayesinde yaşamı herkes için daha iyi bir hale getirirler. Bilgi toplama kaynakları bir robotunki gibidir. İhtiyatlı, sağgörülü ve nesnel olan düşünceler, rasyonelliğin hakim olduğu bir dünyada yaşarlar. Bunların bir çoğu etkili birer iletişimci olur çünkü konuşmadan önce dikkatlice düşünürler. Duvarları araştırma kitaplarıyla dolu düzenli ofislerde çalışırlar.

Hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilen öğretme mesleği genellikle düşünenler tarafından yürütülen bir meslek grubudur. Düşünenler analiz etme aşkları yüzünden tuzağa düşebilirler; aşırı temkinli ve kararsız hale gelebilirler. Fazla katı, bağımsız ve duygusuz davrandıkları için hissedenlerin kendisini kötü hissetmesine yol açabilirler. Bunların bazıları aşağılık kompleksinden muzdariptir; her bir durumda karşısındakinden daha üstün olduklarını kanıtlamaya çalışırlar. Bir kısmı nasıl göründüğünü önemsemez ve şu mesajı göndermeye çalışır: o kadar büyük bir beynim var ki görünüm gibi aptalca bir şeyle ilgilenemem. Ancak kimseye zarar verme amacı taşımazlar; başkalarıyla birlikte kendi duygularını da unutmuş gibi görünürler. Düşünenler genellikle yolda durup gülleri koklamayı akıllarına getirmezler.

Bu entelektüel türün üyeleri eski kafalı görünebilirler ancak bunları hafife almamak gerekir. Dünyanın en önemli beyinlerinin bir kısmı bu kategoriye girmektedir. Bu özellikleri dışadönüklükle birleştirilince ortaya iyi bir lider çıkar. Eğer düşünen kişi aynı zamanda bir içedönükse, o zaman bu iki kişilik olumsuz bir yönelime sahip olabilir. İçedönük bir düşüneni kafanızda saatlerce bilgisayarda çalışırken ve şempanzelerin DNA’larını incelerken canlandırabilirsiniz. Bu kişiliğin kendisini bilgisayarlarına gömmesi için iyi bir nedeni vardır ve insanlarla iletişim kurma sanatını tamamıyla unutma tehlikesi altındadırlar. ( Sadece 3 Saniyeniz Var / Camille Lavington )