Toplam Puanınız 20 Üzerinden :

Özel hayatınız ve iş hayatınız arasında denge olması gerektiğini düşünen birisiniz. Sizin için iyi bir hayata sahip olmak, statülerden, ünvanlardan ve terfi almaktan öte bir şey. İyi vakit geçirmek, huzur içinde yaşamak ve eğlenmek sizi daha çok ilgilendirir. İşinizin hayatınıza yük olmamasını istersiniz.

Kendinizi iyi hissetmek için “bir numara” olmanız gerekmez. Kazanmak ve birinci olmak sizin için o kadar önemli değildir. Başkaları daha fazla sorumluluk sahibi olmak, kendini ortaya koymak ve ilgi odağı olmak isteyebilir. İleride patron olmayı hayal ettikleri için zor projelerin ve görevlerin peşinden gidebilirler. Hepimizin kariyerinde ilerlemek için insanları arkadan vuran ve ne gerekiyorsa yapan insanlar tanırız. Siz onlardan biri değilsiniz.

Siz arkanıza yaslanıp herkesin bir numara olabilmek için nasıl rekabet ettiğini izlemeyi, iş yerindeki çekişmelerden uzak durmayı tercih edersiniz. Ekibin bir parçası olmaktan, öncü olmak yerine takipçi olmaktan mutluluk duyar, gerçek hayatınızın iş yerinin dışında olduğunu bilirsiniz.

Hayat, tüm yaşamınızı ofiste geçiremeyecek kadar kısadır. Tabii ki daha başarılı olmak isteyebilirsiniz. Maaşınızın yükseltilmesine itiraz etmezsiniz ama bunu elde etmek için özel yaşantınızdan feragat etmezsiniz.