Tehlikeyi Anlatamadığım İçin Af Diliyorum

Genelkurmay Başkanlığı’nın elektronik ve bilişim konusunda sayılı subaylarından kriptoloji uzmanı Yarbay Tamer Karslıoğlu, İstanbul Askeri Casusluk davasının 56 sanığından biriydi. O davada TSK’dan atılan tek subay oldu. Binbaşı Karslıoğlu’nun hayatını karartan soruşturmanın savcıları yurt dışına kaçtı. TSK’dan atılmasına onay veren askeri hakimler darbe girişiminde tutuklandı. Dava sonunda ceza hükmeden hakimler, soruşturmayı yürüten emniyet müdürü tutuklandı.

Mesleğine geri dönebilmek için 2 yıldır adalet beklediği Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na tekrar başvuran Tamer Karslıoğlu dilekçesinin son satırlarını şu cümlelerle bitirdi: ‘Tüm çabalarınma rağmen il il gezerek, tüm kasaba ve en ücra köylerimize kadar kapı kapı dolaşarak her bir Türk vatandaşına 15 Temmuz’da başımıza gelen tehlikeyi anlatamadığım, nihayetinde de Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde farkındalık yaratmak adına kendimi yakamadığım için mahkemeniz nezdinde Yüce Türk milletinden af diliyorum’

BERAAT ETTİ AMA MESLEĞİNE DÖNEMEDİ

Tamer Karslıoğlu, Genelkurmay’ın en parlak subaylarındandı. Kimileri tarafından Türkiye’nin NSA’i veya Echelon’u olarak anılan GES Komutanlığı’nda ağ güvenliğini sağlamak ve her türlü şifreli dosyaları çözmek de görevlerinin arasındaydı. Taa ki Ekim 2010’da İstanbul Askeri Casusluk soruşturmasında şüpheli olana kadar. Karslıoğlu, o tarihe kadar en ufak bir soruşturma geçirmemişti. 69 takdir ve ödülü vardı.  Ermenice, Rusça, Fransızca ve İngilizce biliyordu. Casusluk davasının sanıklarından HAVELSAN görevlisi emekli Deniz Albay Seyfettin Alevcan’da bulunduğu öne sürülen word dosyalarında adı geçtiği için şüpheli oldu. Aynı birimde çalıştığı astsubaylar Adnan Yılmaz ve Ali Haydar Eser dışında kimseyi tanımadığını iddia etti. Suç örgütü üyesi olmakla suçlanıyordu. Soruşturma sürerken TSK’dan atılan tek subay oldu.  Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararından sonra tüm sanıklarla birlikte beraat etti. Ancak mesleğine geri dönemedi. iki yıl önce Anayasa Mahkemesi’ne başvuran ve mesleğine geri dönebilmek için adaletsizliğin son bulmasını bekleyen Tamer Karslıoğlu, şu ana kadar ise herhangi bir sonuç alamadı.

İKİ YILDIR ADALET BEKLİYOR

İki yıldır haksız yere mesleğinden atıldığını anlatmaya çalışan, Anayasa Mahkemesi’nden adalet bekleyen Tamer Karslıoğlu son gelişmeler üzerine Anayasa Mahkmesi’ne bir dilekçe daha yazdı. Tamer Karslıoğlu, dilekçesinde 2 yılı aşkın bir süredir, adalet beklediği Anayasa Mahkemesi’nden yanıt alamadığını belirtti, yaşadıklarını tekrarladı.

HAİN ÖRGÜTLE MÜCADELE ÜLKENİN VAROLUŞ MÜCADELESİDİR

Tamer Karslıoğlu, beyanat verdiği gazetelerde, TV’lerde ve yaşadığı süreci anlatan ‘Oyum ben’ adlı kitabında şunu söylemişti: ‘Paralel yapıyla mücadele siyaset üstü ele alınmalıdır, bu hain örgütle mücadele ülkenin varoluş mücadelesidir’. Ancak sürekli tekrarladığı bu sözleri karşılığını bulmamıştı.

‘TEHLİKEYİ ANLATAMADIM, TÜRK MİLLETİ’NDEN AF DİLİYORUM’

Karslıoğlu dilekçesini şu sözlerle bitirdi: ‘Tüm çabalarıma rağmen il il gezerek, tüm kasaba ve en ücra köylerimize kadar kapı kapı dolaşarak her bir Türk vatandaşına 15 Temmuz’da başımıza gelen tehlikeyi anlatamadığım, nihayetinde de Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde farkındalık yaratmak adına kendimi yakamadığım için mahkemeniz nezdinde Yüce Türk milletinden af diliyorum’

YA KAÇTILAR YA TUTUKLANDILAR

İstanbul Askeri Casusluk Davası’nda ortaya çıkan tablo şöyle:

* Davanın ilk savcısı ve iddianamesini hazırlayan dönemin özel yetkili savcısı Fikret Seçen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında yakalama kararı çıktı. Seçen, yurt dışına kaçtı.

* Davanın duruşma savcısı Celal Kara hakkında FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yakalama kararı çıktı. Celal Kara, Zekeriya Öz ile birlikte yurt dışına kaçtı.

* Soruşturmayı yürüten dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç yasa dışı dinleme ve FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklandı.

* İstanbul Askeri Casusluk davasını yürüten, sanıkları ağır hapis cezalarına çarptırılmasına hükmeden  11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Metin Özçelik ile üye hakimlerden  Metin Özçelik FETÖ/PDY üyesi oldukları gerekçesi ile tutuklandı.

* Yarbay Tamer Karslıoğlu’nun TSK’dan atılmasına onay veren Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nin tüm üyeleri 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra tutuklandı.

-Toygun ATİLLAhurriyet-logo

 Gazeteden Okumak İçin Tıklayınız!

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

2 Cevaplar Kime:“Tehlikeyi Anlatamadığım İçin Af Diliyorum”

 1. hiç kendinizi üzmeyin bence!bu ülkede tehlike hiç biter mi?demokrasi nedir???ders almaktır!!!herhangi birşey eğer olumsuzluğa yol açtıysa bir daha aynısı tekrarlanmasın diye önlem almaktır..mesela yüzyıl savaşlarından alınan ders gibi,Fransız ihtilalinden alınan ders gibi…Fetullah Darbe yaparken Atatürkçü söylemleri neden kullandı,çünkü mecburdu eğer DİNCİ bir söylem kullanacak olsa Gezide sokağa çıkan ATATÜRKÇÜ KEMALİST KİTLELER bu sefer Darbe yapmak isteyenlerin karşısına çıkacaktı…bunu en azından hafifletmek ve başından engellemek istediler sanırım…ve Erdoğan yanlılarının sokağa çıkmayacağı tezi üzerine bu işe giriştiler.ve olan ATATÜRKÇÜLERE oldu,Hareketsiz kaldılar,Çünkü Darbeciler, ATATÜRK ile ilgili hassasiyetini bir anda darbeciliğe indirgeyerek veya en azından fiili olarak bu hale düşürerek bize hareket alanı bırakmadılar…Darbe girişimi bastırıldı bu sefer AKP toplumsal uzlaşı arıyormuş izlenimi vererek (ne yazık ki bir birey olarak kandırıldığımı hissettim) Erdoğan ve hükümet Darbe girişimini bir KUTSAL SU GİBİ KULLANARAK HERŞEYİ AKLAMAYA çalıştılar.Evet bunu görmeyebilirdik,geçmiş hataları hiç kimse karıştırıp da şu olağanüstü günlerde kurcalamak istemezdi,eğer dedikleri gibi bir toplumsal uzlaşı olanağı varsa bu bir şanstır denildi ve değerlendirlmesi ugun olur gibi geldi birçoklarına.oysa AKP de tıpkı Cemaatçi darbeciler gibi Atatürk’ü kendi emelleri için bir şekilde(AKP il binasına Atatürk posteri asarak) kullanmayı ATATÜRKÇÜLER’e: “gönlünüz rahat olsun bizim derdimiz sadece bu vatan haini darbecilerle ile Cumhuriyet ve Laiklle değil” duygusu yaratacak şekilde ayrıştırıcı ve ötekileştirici söz ve eylemelerden uzak kaldılar…Fakat gördük ki Demokrasi eylemlerinde bu topraklara ait olmayan unsurlar (seversiniz sevmezsiniz meşru suriye hükümeti işbaşındayken) SURİYE YÖNETİMİ için VATANA HAİNİ DARBECİ TERÖRİST kategorisinde olan bir ÖSO bayraklı yabancı unsur(üstelik çocuk boğazlayan) demokrasi mitinginde kafa keserkenki söylediği sözleri tekrarlıyor(hani önce söze sonra adama bakılır ya ,işte o misal).sonradan bakıyoruz,DEVLETİN TEMEL MEKANİZMALARI TAMAMİYLE YÜRÜTMEYE BAĞLANIYOR…Artık Erdoğan sinirlendiği MUHALEFET LİDERİNE DAVA AÇMAK ZORUNDA KALMAYACAK,KENDİSİNE BAĞLI ASKERLERİ istediği kişiyi derdest etmek için kullanabilir.daha da tehlikelesi diyelim hükümet ve C.B. değişti ve başka bir Tarikat veya Cemaat ülkeye hakim oldu,o zaman hükümeti yönetenler DİREKT BİR ŞEKİLDE, ASKERİ VE SİVİL BÜROKRASİYİ hedefleri doğrultusunda rahatlıkla kullanacaklardır.Oysa ders almak askeriyeyi modern ve bilimsel temellerde yeniden inşaa etmeyi gerektiridi…ASKERİ OKULLARI KAPATMAK gerçekten ATATÜRK’ten intikam almak olmuştur.Kendileri için dikensiz gül bahçesi arıyorlarmış…Üniversite’de asker yetişmez….Üniversitede meslek sahibi yetişir.askerlik meslek değildir…

  ********************************************

  Tüm kötülüklere ve manipülasyonlara rağmen umudum bilinçlerimizi aidiyet ve inanç ekseninin dışında bir yerde; sorgulayan, şüphe duyan, inanmak yerine gerekçelendirebileceği sağlam verilere dayanarak sağlıklı kararlar alabilen, rasyonel düşünce yeteneğine sahip insanlar olabilmemizdir.
  Zor mu? Evet çok zor. Fakat imkansız değil.

 2. 1) Rahmetli Erbakan DİNCİ idi,bu yüzden batılılar onu kullanmak istedi…ama bir sorun vardı Adam Yahudilere mesafeli idi üstelik DEVLET BANKALARININ özel sektörden YÜKSEK FAİZLE BORÇLANMASINA yani ÜÇ KAĞIT EKONOMİSİNE ÇOMAK SOKUĞU için LAİK DUYARLILIKTAN FAYDALANILARAK adama darbe yaptılar…Erbakan hep şunu söylemişti biz CHP’liler ile anlaşırız yeter ki bizi kendi başımıza bıraksınlar…(madımak katliamındaki tutumları ve katledilen alevilerin ve sünnilerin(katledilenlerin yarısı sünni idi) avukatı(şevket kazan) olmaları,Atatürk’e Şevki Yılmaz gibilerin sürekli sövmesi ((((oysa Atatürk’ün bir kişiye yönelik dinci ithamı ,sadece dinin kullanarak Vatana ihanet edenler için geçerli bir terimdir,yoksa kılık kıyafetle3 ilgili değildir…Atatürk kılığı kıyafeti ne olursa olsun bu milleti ayrımsız seven bir insandı..)))) toplumda Erbakan’a yapılan darbeye karşı bir tepki doğmasına engel oldu…
  2)Erbakan’ın yerine daha Gayr-ı Milli Ekonomi politikaları gerçekleştirecek olan Rahmetli Bülent Ecevit getirildi…Fakat bir sorun vardı…Ecevit Gayrı Milli Ekonomi politikalarını gayet iyi uyguluyordu fakat, LAİK KARAKTERLİ bir çizgi izlemekteydi,oysa BOP’u gerçekleştirmek için Ilımlı islam projesini uygulamaya koyacak bir DİNCİ LİDER gerekliydi…Üstelik hükümetinin son zamanlarında ECEVİT SÜREKLİ IRAKTA BİR AMERİKAN İŞGALİNE KARŞIYIZ diyordu…eeee sen BOP’a karşı olursan YAZAR KASA DARBESİ ve ANAYASA KİTAPÇIĞI DARBESİ ile ABD de sana karşı olur….
  3)SIRA hem DİNCİ HEM GAYRI MİLLİ EKONOMİ POLİTİKASI UYGULAYABİLECEK ERDOĞANDAYDI….ERDOĞAN LAİKLERE O KADAR ÖFKELİYDİ Kİ,Önüne hangi PROGRAM konsa LAİKLERİ yenmek için kabul edecekti…zira 2003 IRAK İŞGALİNDE için 1 MART TEZKERESİ namına canla başla çalıştılar,Kemal Unakıtan BABALAR GİBİ SATMA tahhüdünde bulundu ve sattı..ERDOĞAN iktidarda kalabilmek için FETULLAH belası ile AB ile ABD ile ve diğer her türden ittifaklara girişti…Oysa ilyas Salman’ın bir filmi var ki her zaman gerçektir…https://www.youtube.com/watch?v=3VUoI2tmSZA AĞALAR(ABD,AB her zaman kullanır)…Umarım bu Türkiye siyaseti için bir ders olur…BAĞIMSIZ BİREYLER YETİŞTİRMEK ÇOK ÖNEMLİ…Ayrıca 15 TEMMUZ’da ABD ve Türkiye uzantılarına karşı verilen bu mücadele ve kazanılan bu zafer Belli Kahramanlar üzerinden DİJİTALLEŞTİRİLMELİDİR…mesela Ömer Halisdemir ve diğer kahramanlar bir “SİNEMA FİLMİ” veya bir MAX PAYNE benzeri “BİLGİSAYAR OYUNU” haline getirilmeli ve isimleri ve kahramanlıkları sürekli belleklerde tutulmalıdır…

  *******************************************

  Bilmek bazen sadece acıyı artıran bir unsur olabiliyor. :)
  Bu arada insanlığı yüceltecek rol modellerin oluşturulması kulağa hoş geliyor.
  Dünya örümcek adam, süperman gibi sanal kahramanlar yaratıyor çünkü onların gerçek kahramanları yok. Bizde o kadar çok gerçek kahraman var ki sanalını yaratma ihtiyacı duymuyoruz sanırım. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette