Sesim Seninle Her Yerde (1982) / Sidney Rosen

Sesim Seninle Her Yerde: Milton H. Erickson’un Telkin Hikayeleri

(My Voice Will Go With You: The Teaching Tales of Milton H. Erickson)

Bir insan bu hikayeleri sözüm ona uyanık vaziyette okursa, “klişe”, “bayat”, “ilginç ama faydasız” olarak değerlendirebilir. Fakat terapistin söylediği her şeyin anlam bakımından yükseldiği hipnoz halinde bir hikaye veya bir hikayede geçen tek bir kelime ufak bir satori’ye (aydınlanma) yol açabilir.

İnsanların yapabilecekleri şeyler hakikaten şaşırtıcıdır. Fakat neler yapabileceklerini bilmiyorlar.

Bilinçdışı, yerinde kararların ve unutulmuş kişisel gücün pınarıdır.

Sidney Rosen

Sidney Rosen

New York Üniversitesi Tıp Merkezi’nin psikiyatri bölümünde yardımcı doçenttir. Ericksoncu teknikler hakkında atölyeler düzenlemiş ve Erickson’un Ernest l. Rossi ile beraber yazdığı Hypnotherapy: An Explanatory Casebook (1979) kitabına önsöz yazmıştır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

3 Cevaplar Kime:“Sesim Seninle Her Yerde (1982) / Sidney Rosen”

 1. paylaştığın veya tavsiye ettiğin kitapları okumak güzel, teşekkürler. bu kitabı da okumaya karar verdim.
  yalnız araştırırken okuyucu yorumlarında şöyle bir yorum gördüm:
  “Bu kitabı iki defa okumanızı tavsiye ederim.İlk okuyuşunuzda yazarın erikson hikayeleri için yaptığı yorumları okumayın ve eriksonun bu hikayelerde ne amaçladığını tahmin etmeye çalışıp bir kenara not edin.İkinci okuyuşunuzda yazarın notları ile kendinizinkileri kıyaslayın.Gerçekten çok etkili bir çalışma oluyor.”
  fikrinizi alayım? :)

  ****************************

  Milton Erickson’un yazdığı ve onun hakkında yazılmış tüm kaynakları okuduğumu düşünüyorum. Bu konudaki tecrübem Milton’un anlattığı bir hikayeden ne amaçladığını tahmin etmenin bazen neredeyse imkansız olduğu yönünde. :) Sadece ses çıkartmak suretiyle karşısındaki insanın hayatını radikal şekilde değiştirebilen bir insanın mesajlarını içselleştirmek bence çok ciddi zaman, eğitim ve bilgi gerektiriyor.
  Sonuç itibariyle onun çalışmalarını okumak bile kelimelerin büyüsüyle tanışmak için nefis bir fırsattır diyorum.

 2. ufuk erdoğan says:

  kitabı 15 gündür arıyorum baskısı yok basan firmada yok ortalıkta sonunda bir üniversitenin kütüphanesinde buldum inşallah okumak isteyenler bulur.

  ***********************************

  Ne yazık ki bu konularla ilgili kitapları bulmak oldukça güç. Altı ay boyunca kitap aradığımı hatırlıyorum. :) Sonuçta bir şeyi gönülden istediğimizde eninde sonunda başarıya ulaşıyoruz. :)
  Okuduktan sonra görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 3. Zeynep Dizmen says:

  Ben yaklasik 1 yildir kitabi ariyorum sormadigim sahaf kalmadi ya bir kac gunle ya da bir kac zamanlarla kaciriyorum kitabi hangi kutuphanede buldunuz lutfen soyler misiniz? Teşekkürler

  **************************************

  Kitabı seneler önce internetten satın almıştım. Maalesef değerli kitapları bulması çok zor olabiliyor ülkemde. Çünkü onları okumak isteyen insanlar çok azlar. :(

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette