Einstein Faktörü

Çoğumuz tenis oynarken gözünü toptan ayırmamanın dikkati toplamak olduğunu sanır. Ancak bu bilimsel olarak imkansızdır. Havadaki tenis topu, her zaman bilinçli düşüncenizin yaklaşık yarım saniye önündedir; çünkü bir görüntünün gözünüzden beyninize gitme süresi saniyenin onda biridir ve topun bilinçli bir algısının oluşması için diğer bir 400 milisaniye gerekir. Eğer tenis oyuncuları dikkatlerini toplamaya bel bağlasaydı, onlar raketlerini bile kaldırmadan her top sahalarına çarpar ve dışarı çıkardı. Bir tenis topuna vurmak, bilinçaltıyla yapabileceğimiz basit işlerden yalnızca biridir.

Aslında hepimizin gizli yetenekleri vardır ve bu çoğunlukla bizim en az yetenekli olduğumuzu düşündüğümüz alanlardır. Dehamızın tüm gücünü açığa çıkartmak istiyorsa, bedenimize, hislerimize ve zihnimize odaklanmayı sağlayacak imge akışı yöntemini kullanmalıyız:

Rahat bir koltuğa oturun, gözlerinizi kapatın ve zihninizden geçen imgeleri yüksek sesle tarif edin. Tariflerinizde beş duyunuzun tamamını kullanmalısınız ve tüm tarifler şimdiki zamanda olmalıdır.

Ayrıntılar için bakınız: Einstein Faktörü/ Win Wenger & Richard Poe

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

5 Cevaplar Kime:“Einstein Faktörü”

 1. Kitap fuarında dikkatimi çekmişti,aldım hemen..Ne muhteşem kitaplar var anlatamam sana..İştahlı iştahlı dolaştım her yeri..Kocaman bir kitaplığım olsun istedim…
  Olur belki bir gün..

  **********************************

  Neden olmasın? Yeteri kadar istenildiğinde imkansız sadece vakit alır. :)

 2. misafir says:

  italyan dondurmasının – nedense çileklisi -tadını hissettim bunu okurken damağımda. en son 25 yıl önce yemiştim. konuyla alakası yok sanırım. olsun. :)

 3. Beyin 25 sene önceki bir tadı hatırlayabiliyor işte. :)

 4. misafir says:

  sevdiğim şeyleri hiç unutmuyor nemrut :)

 5. Akıl böyle çalışıyor sanırım.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette