Duyduğuna Değil Gördüğüne İnan?

Neyi gördüğümüze inanmak istiyorsak onu görmeye yatkın olduğumuzu biliyor musunuz?

Gördüklerimiz, gözlerimizden beynimize yansıyan mutlak görüntülerden ziyade, bu görüntülerin hafıza ve akıl filtrelerimizden geçmiş halidir. İşin ürkütücü tarafı; neyi görmek istiyorsak onu görmeye hazır bir beyin yapısına sahip olmamız. Diğer yandan beyin,  görmek istemediğimiz ya da hafızamızda önceden yer almayan objeleri de görmeme konusunda çok usta.

Belki de gördüklerimize inanma konusunda daha şüpheci olmalıyız.

Baktığınızda neyi nasıl gördüğünüzü sorgulamak için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

olmalı

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

7 Cevaplar Kime:“Duyduğuna Değil Gördüğüne İnan?”

 1. paylaşım için teşekkürler, doğru ve güzel.

  *******************************

  Rica ederim.
  Çılgınca paylaşmak istiyorum. :)

 2. Anjelika says:

  VAY CANINAAA!
  Artık gözlerime bile inanmayacağım…

  :mewek

  *****************************

  Hı hı. Aslında kaşık yok. :)

 3. Sema Buyuksıvacı says:

  Çok hosuma gıttı. Emegınıze saglık:) :cendol

  ************************************

  Hoşunuza gitmesi hoşuma gitti. :)
  İtiraf ediyorum; fazla emek harcamadım. :)

 4. entersan

  **************************

  Adeta ilginç. :)

 5. cesmi mestaneoğlu says:

  kızılderililer, ispanyol kaşifler amerika kıtasının kıyılarına, tekneleriyle ulaştıklarında, daha önce hiç tekne görmedikleri için bu tekneleri farkedemedikleri rivayet edilir…buna doğruluk payı var mıdır acaba?

  ***********************************

  Saskatchewan’daki bir sigorta şirketi hakkında gerçek bir hikaye:
  Küçük uçak pilotları motorla ilgili bir sorun yaşadıklarında görece tenha olan en yakın çevre yoluna iniyor, yavaşladıklarında uçaklarını yoldan dışarı çıkaramıyorlarmış (hayatta kaldıklarına şükretmekle meşgul oldukları için herhalde). Bu durumda arabalar uçaklara çarpıyor ve şöförler polis tarafından sorgulandıklarında hep aynı cevabı verip uçağı hiç görmediklerini söylüyorlarmış. Aktarımlarına göre boş yolda araba sürerken birdenbire bir şeye çarpıyorlar. Sigorta şirketine göre bunun nedeni, bir şöförün yolda görmeyi umacağı en son şeyin küçük bir uçak olmasıdır, dolayısı ile onu görmemektedir.
  Aman Tengrim !…
  Acaba ?
  Acaba çevremizde bir sürü inler cinler periler ve ucubeler dolaşmakta ve biz onlara çarpana kadar fark etmeden beraber yaşamakta mıyız? ehi. ( Hızla gözlerini kırpıştırır.)

 6. misafir says:

  bunları okudukça, izledikçe akıl tutulması yaşıyorum yahu.

 7. Bazen aklın tutulmasında fayda vardır. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette