Toplam Puanınız 20 Üzerinden 

Siz, aklınızdan geçeni söylemekten ve lafı dolandırmadan konuya girmekten hoşlanan birisiniz. İnsanlar size fikrinizi sorarsa aklınızdan geçeni söylersiniz. Size soru sorarlarsa cevabınızı verirsiniz. Hayat, yerinizde saymayacağınız kadar kısadır. Düşündüklerinizi dile getirmeyi tercih eder, bir şeyin doğru olduğunu biliyorsanız, bunu belirtmekten çekinmezsiniz.

İnsanlar size ne düşündüklerini söylemek istemediklerinde, fikirlerini belirtmekten utandıklarında büyük ihtimalle sinirlenirsiniz. Açıkça bir soru sorduğunuzda, dürüst bir yanıt almak istersiniz. Fakat onlar lafı dolandırır, zihninizi karıştırır.

Zor kararlar vermekten, belli bir duruş sergileyip arkasında durmaktan korkmazsınız. Herkesi sürekli mutlu edemeyeceğinizi bilir, bazen insanlarla yüzleşmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Bir şeyi yanlış yaptıklarında, sizi ya da başkalarını hayal kırıklığına uğrattıklarında, mantıksız taleplerde bulunduklarında neden içimizden geçenleri söylemeyiz ki? Birinin bunu onlara söylemesi gerekiyor. Yoksa aynı hataları yapmaya devam ederler. Kısa vadede hayal kırıklığı ya da hoşnutsuzluk yaratsanız bile, gerçekleri söylediğiniz ve durumu doğruca anlattığınız zaman içiniz rahat eder.

Başkalarının sizi ezip geçmesinden nefret etmeniz zaman zaman anlaşmazlıklara, ateşli konuşmalara ya da ciddi tartışmalara neden olabilir. Ancak siz tartışmalara girmeyi sever, hiçbir şey söylemeyen biri olarak tanınmaktansa fikirleriniz olduğu için saygı görmeyi tercih edersiniz.