Bilinçaltının Gücü (1963) / Joseph Murphy

“Dr. Joseph Murphy yaşamının büyük bir bölümünde Doğu dinlerini incelemiştir ve I-Ching isimli kehanet kitabı üzerinde uzmandır. Gerçi Antik Doğu ile Los Angeles arasında epey uzun bir yol var ama Murphy bilinçaltıyla ilgili keşfettiği sırların zamanın ve kültürün ötesinde olduğuna ve daha geniş bir kitleye ulaştırılması gerektiğine inanıyordu.

Murphy bilinçaltını gerçek hayatta yaşanacak olan görüntülerin basıldığı bir karanlık oda olarak görüyordu. Bilinçli zihin bir olayı görür, resmini çeker ve onu anımsarken bilinçaltı bunun tersi şeklinde çalışır: Bir şeyi olmadan önce ‘görür’ (önsezi bu yüzden yanılmaz).

Bilinçaltı alışkanlıklara ve aşina olunan düşüncelere tepki verir. Ahlaki açıdan tamamen tarafsız olduğundan her alışkanlığı normal olarak benimseyebilir, iyi ya da kötü. Bizler hayatımızın her anında olumsuz düşünceleri umursamadan bilinçaltımıza taşırız, sonrasında bunlar günlük tecrübe ve ilişkilerimize yansıdığında şaşırırız. Kimi zaman kendi yaratmadığımız olaylar da başımıza gelir ama bu çok ender olur. Çoğunlukla kötü olaylar zaten içimizde bulunmaktadır ve gün ışığına çıkmayı beklerler.

Bu acı bir gerçektir ama bilinçaltımızı tanımak bize bir fırsat sunar: Onu beslediğimiz düşünce ve görüntüleri kontrol altına alarak kendimizi yeniden yapılandırabiliriz. Murphy’nin bilinçaltını son derece etkileyecek olan öneri ve olumlamalar içeren kitabı bu yüzden bir özgürleşme aracıdır. Yaşamınızı zihninizdeki görüntüleri değiştirerek farklı kılabileceğiniz fikri benimsendiğinde yaşamda köklü değişimler olabilir. (Şanssızlıkla ilgili espri yapmamaya özen gösterin zira bilinçaltının espri anlayışı yoktur.)

Akıl hastası kişi ile sağlıklı olan aynı inanç gücüne sahiptir, sağlıklı olanı, olmayandan ayıran onun inancına objektif yaklaşımıdır. Akıl hastanesindeki bir adam kendisinin Elvis Presley olduğunu söylerken bunu uydurmamaktadır, o Elvis olduğunu bilir. Aynı güçten sağlıklı şekilde yararlanmak için istenilen sonucu henüz olmadan bilmeyi seçebiliriz. Bugün bile araştırmacılar deneklerin işe yaracağından kuşku duymamaları halinde mucizevi bir şekilde iyileştiklerine dikkat çeker. Murphy mucizevi iyileşmelerin, sorgulayan bilincin susturulması ile bedenin bilinçaltındaki mükemmel sağlık bilgisine uyum sağlamasıyla gerçekleştiğini öne sürer.

Bilinçaltı son derece güçlü bir şeydir ve Murphy sizin rasyonel olmayan aklı anlamayı reddettiğiniz takdirde rasyonel arzularınızın ve planlarınızın sonsuza dek sabote edileceğinin farkına varmanızı sağlar.”

******************************************************

“Duaların olumlu sonuçları, göze görünenler ne olursa olsun, yaşamın ilkelerine uyum sağlamanıza bağlıdır. Bir an için matematiğin ilkesi olduğunu ama yanlışın ilkesinin olmadığını; gerçeğin ilkesi olduğunu ama sahtekarlığın ilkesinin olmadığını düşünün. Bilgeliğin ilkesi vardır ama cahilliğin yoktur; uyumun ilkesi vardır, uyumsuzluğun yoktur. Sağlığın ilkesi vardır ama hastalığın yoktur ve zenginliğin ilkesi vardır ama yoksulluğun yoktur.”

“Bilinçaltınızda iz bırakan her şey boşluktaki ekrana yansır. Bu görüş Musa, İşaya, İsa, Buddha, Zerdüşt, Lao Tzu ve tüm zamanların aydınlanmış kahinleri tarafından doğrulanmıştır. Doğruluğuna inandığınız her şey koşullar, deneyimler ve olaylar olarak ifade edilir. Hem cennette (kendi zihninizde) hem de yeryüzünde (bedeninizde ve çevrenizde). Yaşamın temel yasası budur.”

“Aklınızın yasası inanç yasasıdır. Bu, aklınızın işleyiş tarzına inanmanın, inancın kendisine inanmak olduğu anlamına gelir.”

“Bilinçaltınızın nasıl çalıştığını anlayarak hayallerinizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.”

Joseph Murphy

Joseph Murphy 20 Mayıs 1898 yılında İrlanda’da doğmuştur. Daha sonra Amerika vatandaşı olan Murphy Yeni Düşence Bakanlığı yapmıştır.

Joseph Murphy özel bir çocukluk geçirdi. Babası bir okul müdürüydü. Katolik olarak yetiştirildi. 20 yaşında rahip olarak görevlendirildi ve şifalı dualar ile ilgili çalışmalar yaptı. Bu araştırma alanı onu Amerika’ya yerleşmesine neden oldu.

Bir gemide New York’a yolculuk yaptı ve Kimyacı olarak gemi yolcu listesinde isimlendirildi. New York’ta profesyonel eczacılık yaptı.

Joseph Murphy’nin Edebi Yaşamı

Joseph Murphy Emmet Fox’ın bakanı olduğu Şifa Mesih Kilisesine dâhil oldu. Joseph Murphy Hindistan’a gitti ve Hindu felsefesini öğrenmek için Hint bilgeleri ile zaman geçirdi. Amerika’ya döndüğünde Hindu ideolojilerini yansıtan bir kilise kurdu.

Rochester, New York ve Los Angeles’te din bilimleri dersleri verdi. Ülkenin en büyük düşünce birliği olarak Los Angeles İlahi Bilim Kilisesi’nin bakanı oldu.

Kişisel gelişim alanında bir çok kitap yazan yazar ülkemizde de çok sevilen eserlere imza atmıştır.

Joseph Murphy, Araştırma, Araştırma, Tarih & Siyaset, Astroloji kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Bilinçaltının Gücü, Korku ve Endişeyi Yenmek, Potansiyelinizi Arttırın – Korku ve Endişeyi Yenmek, Potansiyelinizi Arttırın – Manevi Bir Yaşam, Potansiyelinizi Arttırın – Yaşamı Zenginleştirmek, Potansiyelinizi Arttırın – Özgüven ve Özsaygı Kazanmak olarak sayılabilir.

Joseph Murphy kitapları; Aura Kitapları, Koridor Yayıncılık, Ötesi Yayıncılık, Sistem Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Joseph Murphy tarafından yazılan son kitap “Potansiyelinizi Arttırın – Özgüven ve Özsaygı Kazanmak”, Aura Kitapları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

kaynak: kidega.com/

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette