İknanın Psikolojisi (1984) / Robert CIALDINI

“Bir insanın başka bir insana evet demesine yol açan sebepler nelerdir? Ve hangi teknikler bu etkenleri en tesirli biçimde kullanır? Acaba neden belli bir şekilde ifade edilen bir talep reddedilirken aynı şeyi biraz farklı bir tarzda isteyen bir talep kabul edilir.”

“Psikoloji etki tekniklerini öğrenin ki onların kurbanı olmayın.”

Robert CIALDINI

Robert CIALDINI

Kuzey Carolina Üniversitesi’nin psikoloji bölümünden doktora derecesini aldı ve daha sonra Columbia Üniversitesi’nde doktora sonrası eğitim gördü. Ayrıca Ohio Eyalet Üniversitesi ile Standford Üniversitesi’nde konuk akademisyen olarak görevlerde bulundu.

Etki ve ikna konularında otorite kabul edilmektedir ve şimdilerde Arizona Eyalet Üniversitesi’nde vekil profesörlük ve şirketlerle çalışan Influence at Work adlı danışmanlık şirketinin müdürlük görevlerini sürdürmektedir.

Cialdini ayrıca gruplara ikna ve itaat ilkelerini öğretmek için tasarlanan İnsanları Etkileme Yolları (Influence: Science and Practice) adlı kitabın da yazarıdır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

2 Cevaplar Kime:“İknanın Psikolojisi (1984) / Robert CIALDINI”

 1. misafir ? says:

  Sevdiğiniz biri tarafından ikna edilmek neden daha kolaydır? Smile

  **************************************************

  Sanırım güvendiğimiz kişileri sevmeye daha yakın olduğumuz için. :)

 2. misafir ? says:

  Smile

  ********************

  :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette