Naturajiye Göre Kimsin? / 1

Naturaji ilmi, karmaşık bir sistem uygular ve okuyucunun soru ve yanıt arasında kuracağı mantık bağını devre dışı bırakarak, onun temelindeki gizli kalan yönleri açığa çıkartır. Bu yöntemden kaçmak neredeyse imkansızdır.

Naturaji insanın kendisinden kaçmasını engelleyecek yöntemler kullanır. Naturaji için kırmızı her zaman ateşi ya da aşkı sembolize etmez. Bazen melankoli ve başarısızlık anlamına gelir. Naturajiye göre kartal her zaman zirveyi ya da gücü temsil etmez, duruma göre başarısızlığın da sembolü olabilir.

Naturaji testi kendinize ayna tutmanızı sağlayacak ve bu sayede eksik ve fazla yönlerinizi, zayıf ve güçlü yanlarınızı öğrenerek kendi gerçekliğinizle yüzleşeceksiniz.

Aşağıdaki tek soruluk testi uygulayarak başlayabilirsiniz:

Naturajiye Göre Kimsin? / 2

Progress:

Otomobil ile uzun bir yola çıkacaksınız. Hava tahminlerine baktınız. Pazar günü yol boyunca sağanak yağmur var. Pazartesi günü yol boyunca yoğun kar yağışı var. Salı günü yol boyunca sis var. Hangi gün yola çıkardınız?

Kaynak: Beyin Gücü Dergisi Temmuz-Ağustos 2013 sayısı

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Naturajiye Göre Kimsin? / 1”

 1. mocococo says:

  iyi de kardaş hep sittiri moktan sonuçlar,,,hep olumsuz…poazartesi dedim ben olum suz çıktı,isonra diğerleri nedir acaba diye merak ettim onlar daha da beter olumsuzlartmış…ben yine olumsuzlar içinde en ehveni şer olanı seçmişim…

  *********************************

  Belki de her şey bizim elimizdedir. :)

 2. Deniz A. says:

  seçtiğim şıkkın sonucu benden çok eşimi tasvir eder nitelikte acaba yaşadıkça ona mı benziyorum …çünkü sonuç ben değilim ben olmadığımada bin tane şahit bulabilirim :)

  *****************************************

  Zaman içerisinde çiftlerin birbirine benzediği söyleniyor. Neden olmasın?

 3. Pazar! pazar… en iyisi erkenden yola çıkmak :) yağmur, kar, fırtına, sis farketmez hayat bu işte :)

  ******************************

  Erken çıkan yol alırmış. :)

 4. “Naturaji testi kendinize ayna tutmanızı sağlayacak ve bu sayede eksik ve fazla yönlerinizi, zayıf ve güçlü yanlarınızı öğrenerek kendi gerçekliğinizle yüzleşeceksiniz.”

  fazlasıyla iddialı olmamış mı bu?

  yüzleşeceğimiz şey kendi gerçekliğimiz ise şayet buna bize sunulan seçenekleri bir kenara bırakıp, kendi seçeneklerimizi yaratarak ulaşabiliriz diye düşünmekteyim açıkçası.yanlış da düşünüyor olabilirim elbette.

  *****************************

  Bir daha okuyunca fark ettim. Cidden iddialı olmuş. :) Bu arada yanlış düşünmediğinizi sanıyorum.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette