Patlayacak mı?

“Birey, savunma mekanizmalarını bilinçsiz olarak kullanır. Savunma mekanizmaları sürekli kullanılırsa anormal bir nitelik kazanır. Birey savunma mekanizmalarıyla duyduğu kaygıyı azaltmaya ve tehdit altındaki benliğini korumaya çalışır. Savunma mekanizmaları bireye geçici bir fayda sağlar, kesin çözüm getirmez. Savunma mekanizmalarından bazılarının arkasına sığınan ve onları sürekli kullanan bireylerde önce nevrozlar, sonra da psikozlar görülebilir. Bazıları olumlu, bazıları ise olumsuz sonuçlar verir.”

Sanırım bu balıktan öğreneceğimiz çok şey var. :)

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

8 Cevaplar Kime:“Patlayacak mı?”

 1. Sürekli kullananlar var ve bunun cok iyi bisey oldugunu sananlar..

 2. Ne yazık ki sayıları çok fazlaa :(

 3. Oy kullanmayı beklerken iki elimi yanağıma koyarak iç geçirdim..Benden önceki çok sayıda insan kime oy atacağını biliyor-güya-ama nasıl atacağını bilmiyor.Çok sayıda geçersiz oylara neden olacak bu durum.Sırf bu yüzden görev almak istememiştim seçimde.Geçtiğimiz seçimlerde oy kullanacak olan teyze bana tahta silgisini göstererek”Bununla mı oy atacağız?”dediğinde bir daha görev almak istemediğimi fark ettim.
  Umarım senin de dediğin gibi her şey çok güzel olur ve biz de bunu görürüz…

 4. Evren kanunları her zaman işler. Her şey gerçek doğrusu üzerinde eninde sonunda sabitlenecektir. :)

 5. imagine says:

  benim savunma mekanizma savun’ma’
  sonrası her türlü nevroz ve psikoz!

 6. Bu da geçer. :)

 7. şişip şişip de patlayamamak …

 8. Feci bir şey. Patladığında çok enerji çıkacak demektir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette