Naturajiye Göre Kimsin? / 2

Naturaji Nedir ve Ne işe yarar?

“Bizler, insanlığın ve geçmiş bütün medeniyetlerin kültürel mirasçılarıyız. Günümüzde bilerek ya da bilmeyerek kullandığımız beden dilinin, kelimelerin, tonlamaların ve mimiklerin geçmişin izini taşıdığı açıktır. Önceki insanların doğa ile bir bütün olarak yaşamış olmaları, varlıklarını doğa ile mücadele ederek sürdürmeye çalışmaları, binlerce bilinç ötesi davranış geliştirmelerine olanak tanımıştır.

Belli bir doğal ortamda farklı yapılardaki insanların kırmızı renge göstermiş olduğu ayrı ya da benzer tepkiler, modern insanın günümüzdeki tepkilerinden pek de farklı değildir. Naturaji gerçek bir bilim dalı sayılmasa da söyleyecek çok sözü vardır. Çünkü doğa ile büyü arasındaki ilişkiyi inceleyerek geçmiş medeniyetlerin günümüze, modern hayata miras olarak aktardığı bu bilgiler ile modern insan davranışlarını gözlemleyerek bir analize ulaşır ve öğütlerde bulunur.”

Şimdi naturajiye göre kim olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki kısa testi uygulayabilirsiniz:

Büyük bir saraya, sarayın kralı tarafından davet edildiniz. Sarayın üç giriş kapısı var. Kapılardan birincisinin açıldığı yolun iki kenarında, yol boyunca “Selvi” ağaçları bulunmaktadır. Kapıların ikincisinin açıldığı yolun iki kenarında yol boyunca “Çınar” ağaçları bulunmadır. Kapıların üçüncüsünün açıldığı yolun iki kenarında ise “Ceviz” ağaçları bulunmaktadır. Saraya hangi kapıdan girerdiniz?

Naturajiye Göre Kimsin?

Progress:

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

11 Cevaplar Kime:“Naturajiye Göre Kimsin? / 2”

 1. elıf says:

  ıyı bakalım

  **************************

  Evet evet bakalım. ( Gözlerini büyütür ve bakmaya başlar. )

 2. elıf says:

  ben bır cınar agacııı

  *************************

  Allah bilir Gülhane Parkı’ndadır. :)

 3. Okaliptüs yok mu? ‘Koskoca kral olmuşsun, sarayına bir tane de okaliptüs kapısı yaptırmamışsın.’ deyip daveti reddedersek ne oluyoruz?

  **********************************

  Kapıda ağaç oluyormuşuz o zaman. :)

 4. aynur ağır says:

  Çınar ağaçlarını çok seviyorum.Çok ulu oluyorlar.İçimi ferahlatıyor.Çocukluğumda köyün meydanındaki çınar ağacında kuşlar cıvıldardı.Bana ulvi duygular hissettiriyor.

  *******************************

  İyidir çınar. Ben de severim. :)

 5. Hmm… Demek çok beklerim?? Şimdi kırıcı olmam lazım, gerekirse kavga edeceğim olmadı direk girişeceğim. Çok fena gaza geldim.

  ******************************************

  İşte budur. :) Çözümü bulmuşsun.

 6. imagine says:

  Çınar ağacı ve güven problemi?… Çınar dalına salıncak kurup sallanmak veya çınar ağacına darağacı kurup kendini asmak?… Ah bu gel-gitler’im…

  *****************************

  Gelgitler için bakınız Cem Yılmaz’ın yeni filmi. :)

 7. Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane parkında:)

  *******************************

  Üstelik farkındasın da. :)

 8. misafir says:

  selvi.
  eziklendim vallaha şimdi Struggle

 9. okuyom ben ya says:

  Sizin ciddi güven sorunlarınız var. Bunun nedeni, geçmişinizde çok fazla hayal kırıklığına uğramış olmanız olabilir. Bu yüzden insanların size fazla yaklaşmasına, samimi olmasına ve sizin koyduğunuz sınırları aşmasına izin vermiyorsunuz. Böyle davranmakta haklı da olabilirsiniz. Ancak unutmayın, masaya pey sürmeyenlere ve oynamayanlara ödül de verilmez. Seçici olmanızda bir sorun yok ama biraz daha az korumacı olmalısınız.

  beni ne güzel anlatmış weep Cute

 10. Belki de kendinizi korumanız gereken kişi yine sizsinizdir. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette