İşbaşında Duygusal Zeka (1998) / Daniel Goleman

Yıldız performanslar için duygusal zeka, teknik ve analitik becerinin toplamından iki kat daha önemlidir… Bir şirkette insanlar yükseldikçe, duygusal zekanın da önemi artar.

İnsanlar başarı için zihinsel üstünlük veya teknik becerinin yeterli olmadığını, geleceğin son derece çalkantılı iş pazarında ayakta kalmak ve tabii gelişmek için bir beceri çeşidine daha ihtiyacımız olduğunu anlamaya başladılar. Esneklik, girişkenlik, iyimserlik ve uyum yeteneği yeni bir değer kazanıyor.

Çoğu alanda başarıyı duygusal zekayı olağanüstü düzeyde kullanabilme kabiliyeti belirliyor.

Daniel Goleman

Daniel Goleman

Stockon, California’da büyüdü ve Amherst College’a gitti. Harvard’daki psikoloji doktorasının danışmanı David McClelland idi.

Goleman 12 yıl boyunca The New York Times için davranış ve beyin bilimleri konularında köşe yazıları yazdı, ayrıca Psychology Today’de baş editörlük görevinde bulundu. Amerikan Psikiyatri Derneği’nden gazetecilik dalında Mesleki Başarı ödülü aldı. 1994’e çocukların okul ve hayattaki başarılarını artırmak için sosyal, duygusal ve akademik öğrenmeyi teşviki amaçlayan Akademik, Sosyal ve Duygusal Öğrenme İş Birliğinin kurucularından biri oldu. Goleman halen Rutgers Üniversitesi’nin Kuruluşlarda Duygusal Zeka Araştırmaları Kurulu’nun eş-başkanlığı görevindedir.

Diğer yayınları: The Meditative Mind (1996), Yeni Liderler (Primal Leadership) (2002, Richard Boyatzis ve Annie McKee ile beraber) ve Yıkıcı Duygular ile Nasıl Başa Çıkabiliriz? (Destructive Emotions: A Scientific Dialogue with Dalai Lama) (2003)

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette