Etme Bulma!

Tamer Karslıoğlu, bana yazmam için uzun bir mektup gönderdi. Mektubun ekinde 37 belge var. Geçmişim, geleceğim, her şeyim elimden alındı. Elimde sadece kelimelerim kaldı. Kelimelerimle sesleniyorum. Adalet istiyorum. Adalet bekliyorum diyor.

Tamer Karslıoğlu kim?

Kendini anlatıyor:

Bileşim uzmanı.

Şifre çözücü.

İngilizce, Fransızca, Rusça, Ermenice biliyor. Çok parlak bir subaydı. 45 yaşında. Yarbaydı. Genelkurmayın önemli birimlerinden biri olan Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı’nda kısım amiriydi.

Bu birimde 14 yıl çalıştı.

Ağ güvenliğini sağladı.

Şifreli dosyaları çözdü.

69 takdirname aldı.

73 ödüllü bir subaydı.

Hiç disiplin cezası almadı.

Hiçbir soruşturma geçirmedi.

* * *

Ve kumpas günleri geldi.

İstanbul Askeri Casusluk Davası’nın 56 şüphelisinden biri de o oldu. Davanın tek karacı subayıydı. Suç örgütü üyesi olmakla suçlandı.

Ne yapmıştı?

Telefon kaydı, tape, para transferi ve bunun gibi delil sayılabilecek hiçbir belge, kanıt yoktu. Soruşturma sürerken TSK’dan atılan tek subay o oldu.

Niçin atıldı?

Her türlü şifreyi çözmüştü.

TSK’dan atılmasını çözemiyordu.

Çözdüğü 2 şey vardı.

1-Şüpheli olduktan kısa bir süre sonra kısım amirliği yaptığı Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı lağvedildi ve MİT’e bağlandı. 2-Lojistik Komutanlığı’nda başladığı yeni görevinde sicil amirleri kendisine 9 gün içinde olumsuz not verdiler. Disiplinsizlik ve Casusluk İddianamesinde gösterilen gerekçelerle TSK’dan atıldı.

Ne vardı iddianamede?

Hiçbir delil yoktu.

2 Word dosyası vardı.

Üretilmiş dosyalardı.

7 yıl 4 ay hapse mahkum edildi. Mahkumiyetine karar veren hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer‘di.

* * *

Evet geldik o noktaya!

Yarbay Tamer Karslıoğlu’nun yargılandığı İstanbul Askeri Casusluk Davası’nda mahkumiyetine karar veren hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer, neredeyse aynı şekilde; belgesiz, kanıtsız, sorgusuz, sualsiz suçlamayla tutuklanıp hapse kondular.

Yarbay Tamer’e yaptılar.

Aynısı başlarına geldi.

Etme- Bulma Dünyası!

Kumpas anlaşıldı.

Tamer Karslıoğlu şimdi Genelkurmaya “Beni niçin TSK’dan attınız?” diye soruyor.

Adalet istiyor.

Adalet bekliyor.

* * *

Ve Yargıtay eski Başkanı.

Prof. Dr. Sami Selçuk:

“Şimdiye kadar böyle utanç verici bir durumla karşılaşmadım. 40 yıl yargıya emek veren bir insan olarak yaşananlar altında eziliyorum, ne söyleyeceğimi bilemiyorum” diyor.

Ve Adalet eski Bakanı:

Prof. Dr. Hikmet Sami Türk:

“Türkiye’de yargı bağımsızlığının bittiğini gösteren çok vahim bir olay. Eğer hakimler kararlarından dolayı tutuklanıyorsa hukuk devleti kalmamıştır” diyor.

Ve eski Yarbay.

Tamer Karslıoğlu:

“Geçmişim, geleceğim, her şeyim elimden alındı. Adalet bekliyorum. Adalet istiyorum” diyor.

SÖYLEŞİ

Dün generallere! Bugün Gülencilere

Dün Balyoz, Ergenekon, Oda TV, Poyrazköy davalarında iddianameler geciktiriliyordu. Sanıkların tutukluluk halleri neredeyse mahkumiyete dönüştürülmüştü. Bugün aynısı Fethullah Gülenci diyerek tutuklanıp cezaevlerine gönderilen Emniyet mensupları ve polisler için yapılıyor. 10 ayı aşkın zaman geçmesine rağmen onların da iddianameleri hazırlanmadı.

Necati DoğruSözcü Gazetesi

Gazeteden Okumak İçin Tıklayınız!

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette